2449/828Aarhus
Oda Peters: Nøgen kvinde model. Sign. Ida Peters, 1929. Olie på lærred. 83 x 72.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/831Aarhus
Merete Barker: Uden titel. Sign. Merete Barker 95. Olie på papir momteret på lærred. 70 x 100.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/832Aarhus
Ralph Bernabei: Uden titel. Sign. R. Bernabei, 2010. Mixed media på papir. Bladstørrelse 89 x 44.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/840Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Haveparti. Utydeligt signeret. Olie på plade. 46 x 55.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2449/841Aarhus
Ubekend maler, 20. årh.: Havneparti. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 56 x 62.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2449/842Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/843Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2449/848Aarhus
Jan Christensen: "Landskab". 2024. Sign. monogram; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/851Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/854Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Landskab med huse. Sign. DJ. Olie på lærred. 68 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/879Aarhus
Henrik Busk Andersen: Uden titel. Sign. monogram. Akryl på lærred. 140 x 100.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2449/880Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/886Aarhus
Niels Erik Skovballe: "Icon I can Bear". Sign. monogram 2023. Olie på plade. 27 x 18,5.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/888Aarhus
Jon Gislason: "Træet ved Gudenåen". 1998. Sign. J.G. 98. Olie på plade. 123 x 112.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2449/899Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/900Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/902Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/905Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/907Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2449/913Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/914Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2449/918Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2449/923Aarhus
Jon Gislason: "Mig og Evind (At bo på landet)". Sign. JG. Olie på plade. 122 x 244.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2449/925Aarhus
Poul S. Nielsen: Opstilling med blomster på et bord. Sign. monogram, 53. Olie på lærred. 80 x 65.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/926Aarhus
Poul S. Nielsen: Interiør med blomster på en stol. Sign. monogram. Olie på lærred. 101 x 77.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2449/928Aarhus
Björn von Rosen: Strudse på savannen. Sign. BvR, 55. Akvarel og blyant på papir. Lysmål 28 x 42.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/929Aarhus
Teddy Sørensen: Komposition. 1985. Sign. Teddy Sørensen 1985. Akvarel på papir. Bladstørrelse 100 x 70.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2449/930Aarhus
Knud Kristensen: "Vinter-Februar ved havet". 1958. Sign. Knud Kristensen, 58. Olie på lærred. 74 x 94.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: