2449/502Lyngby
Paolo Cotani: "Omaggio a Giacometti no. X2", Ottobre 1976. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 200 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2449/505Lyngby
Anders Moseholm: "Local Global", 2015. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 133. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/508Lyngby
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2449/511Lyngby
Francisco Borès: "Panorama". Sign. Borès 37. Olie på lærred. 38 x 46. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/517Lyngby
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2449/520Lyngby
Anders Moseholm: "Curve No 5", 2014. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 92 x 92. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2449/523Lyngby
Mason Saltarrelli: Uden titel, 2018/19. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 76 x 61.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2449/526Lyngby
Sven Havsteen-Mikkelsen: "Indmarken". Sign. S. Havsteen-Mikkelsen. Olie på lærred. 72 x 98.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2449/529Lyngby
Jan Voss: Uden titel, 1994. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 95 x 80 cm.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/532Lyngby
Jean Deyrolle: "Nanthilde", Gordes april-juli 1965, opus 793. Sign. J. Deyrolle. Tempera på lærred. 75 x 75.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2449/538Lyngby
Anders Brinch: "Stranded", 2006. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 112 x 166. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2449/544Lyngby
Sveinn Thorarinsson: Midsommer stemning, Island. Sign. S. Þ. 1942. Olie på lærred. 110 x 130.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2449/547Lyngby
Albert Bertelsen: "Dame i sort", 1984. Sign. monogram. Olie på lærred. 105 x 115.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/550Lyngby
Lynn Chadwick: Hvilende figur. Sign. Chadwick 69. Tusch og akvarel på papir. Lysmål 44 x 53.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/559Lyngby
Gerhard Bettermann: Parti fra en tysk by. Sign. G. Bettermann 39. Olie på plade. 65 x 70.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2449/562Lyngby
Karl Larsen: Ti kompositioner. Én sign. KL. Akvarel og oliekridt. 38 x 56 - 19 x 29. Uindrammet. (10)
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/565Lyngby
Erik A. Frandsen: Komposition, 1999. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2449/568Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/571Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: Komposition. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/574Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: "VIAE", 97. Sign. betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/577Lyngby
Sigurd Swane: Interiør med mand. Sign. SSw. Olie på lærred. 49 x 41.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/580Lyngby
Peter Nyborg: "'The New Victory", 1984. Sign. Nyborg. Goauche på papir. Bladstørrelse 56 x 74.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/583Lyngby
Merete Barker: Uden titel. Sign. Merete Barker - 84. Olie på papir. Bladstørrelse 76 x 64.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/592Lyngby
Hans Øllgaard: Høstbillede. Sign. monogram. Olie på lærred. 57x70.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2449/595Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2449/601Lyngby
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Olie på papir monteret på lærred. 59 x 42.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/604Lyngby
Hugo Arne Buch: Uden titel, 1961. Sign. på bagsiden. Oli epå lærred. 99 x 77.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/607Lyngby
Lars Swane: Interiør. Sign. Lars Swane. Olie på lærred. 135 x 151.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/613Lyngby
Mogens Balle: Komposition, 1963. Sign. MB. Akvarel og oliekridt på papir. Lysmål 54 x 37.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/622Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: Komposition, 1995-96. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på lærred. 80 x 130.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/625Lyngby
Steen Larsen: "Afkørsel i tåge", 2007. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 140. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2449/628Lyngby
Erik Bille Christiansen: Minnie Mouse, 2014. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2449/631Lyngby
Bentemarie Kjeldbæk: Uden titel, 2002. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2449/652Lyngby
Ib Geertsen: Uden titel, 1967. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 65 x 50.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2449/654Lyngby
Niels Reumert: Komposition. Sign. Niels Reumert 64. Olie på lærred. 36 x 36. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/655Lyngby
Kay Nielsen: Komposition. Usign. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 23,5x35. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/657Lyngby
Sigurd Swane: Parti med træer og høstakke. Sign SS. Olie på lærred. 33 x 41.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/661Lyngby
Kay Nielsen: Komposition. Sign. Kay Nielsen. Akvarel på papir. Bladstørrelse 18,5x13,5.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/666Lyngby
Niels Reumert: Ansigt. Sign. på bagsiden Niels Reumert 1977. Olie på lærred. 23 x 25.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/668Lyngby
Mogens Gissel: Uden titel. Sign. MG 92. Olie på lærred. 146 x 122.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/672Lyngby
Herman Stilling: "Bjerge, Engel og Trold'. Sign. H. Stilling; bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 38 x 46.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/675Lyngby
Arne L. Hansen: Uden titel, 1987. Sign. ALH; delvist signeret på bagsiden. Olie på plade. 34 x 35.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/676Lyngby
Arne L. Hansen: Uden titel. Sign. ALH. Olie på plade. 34 x 35.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/700Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/704Lyngby
Carl Henrik Jensen: Komposition. Sign. på bagsiden Carl Henrik O. 64, juli 64. Olie på lærred. 56 x 50.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/708Lyngby
Johannes Hofmeister: Landskab med huse og figur. Sign. JH. Olie på masonit. 53 x 64.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2449/711Lyngby
Søren Hjorth-Nielsen: Sydfyn 1946, Vester Aaby. Sign. HN. Olie på lærred. 68x98.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/716Lyngby
Lars Swane: Opstilling med udsigt gennem vindue. Sign. Lars Swane. Olie på lærred. 76 x 65.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/726Lyngby
Thorkild Hansen: Uden titel. Sign. på bagsiden med dedikation. Olie på lærred. 62 x 46.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/734Lyngby
Henning Damgård-Sørensen: Komposition, 1990-91. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 58 x 77. U.r.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/735Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: