Ældre belysning
2 emner
sælges
i Aarhus
2449/90Aarhus
Bordlampe af forgyldt og patineret bronze. Napoleon III form. 20. årh.s. begyndelse. H. inkl. fatning 65.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/98Aarhus
Fransk Hall-lanterne af forgyldt bronze med sider af slebet glas. Rokokoform. Cirka 1900. H. 55. B. 22.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: