Georg III standur i kasse af mahogni med bemalet månefase. 18. årh. H. 228. B. 53. D. 24.
Sælges d. 2. december
Vurdering : 6.000 DKK
Næste bud: 3.000 DKK
Skeletur monteret i metal "tårn" med forgyldte visere. 20. årh. H. ca. 205 cm.
Næste bud: 2.000 DKK