2449/24Aarhus
Krybbespil af udskåret og bemalet træ. Antageligt tysk. 20. årh. Stald H. 38. L. 87. D. 39.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/147Aarhus
En samling stenaldergestande af flint bestående af seks økser og fem flækker. Neolitikum. L. 5,5-19. (11)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/262Aarhus
Et par franske Charles X stager af forgyldt bronze. 19. årh.s midte H. 20 cm. (2)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/268Aarhus
Foldekamera i kasse af mahogny, objektiv mærket “E & Y Underwood rapid plate”. Ca. 1900. H. 42. L. 38. B. 38.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/297Aarhus
To monteringer samt fad af hhv. forgyldt metal, bronze og tin. Cirka 1900. H. 18-20. Diam. 24. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2449/311Aarhus
To originale breve fra Richard Nixon og Lyndon B. Johnson. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/315Aarhus
Norsk pibekande af fyretræ beviklet med vidjer, monteringer af messing. 18./19. årh. H. 23.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: