Fajance, ler- & stentøj
2 emner
sælges
2449/117Lyngby
Carl Johan Bonnesen: Figur af sortbrændt terracotta. Sign. Carl J. Bonnesen. P. Ipsens Enke, 768.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2449/308Aarhus
Bukkelfad af fajance, dekoreret i mangan og gult med figurer og blomster. 18. årh. Diam. 35.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: