Skulpturer og bronzer
2 emner
sælges
i Aarhus
2449/42Aarhus
Art Deco skulptur af patineret bronze i form af danserinde. Sign. Favral. 20. årh. H. inkl. base 27.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2449/48Aarhus
Evgeni Alexandrovich Lanceray, efter, 20. årh.: "The Triumph of the cossacks". Skulptur af jern. H. 26.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: