Ure
2 emner
sælges
i Lyngby
2449/23Lyngby
Dansk Louis XVI barometer af forgyldt træ, udskåret med blomster og sløjfe. 18. årh.s slutning. H. 107. B. 43.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/171Lyngby
Skeletur monteret i metal "tårn" med forgyldte visere. 20. årh. H. ca. 205 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: