2449/14Aarhus
Junghans Ato magnetpendel bordur af messing med glaskuppel. Tyskland. 20. årh.s. midte. H. 22. B. 22.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/44Aarhus
Georg III standur i kasse af mahogni med bemalet månefase. 18. årh. H. 228. B. 53. D. 24.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2449/56Aarhus
George III lygteur i kasse af mahogni dekoreret med forgyldte bronzer. 18. årh.s slutning. H. 49.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2449/74Aarhus
Fransk konsolur af messing og forgyldt bronze. Værket stemplet 'Medaille D’argent Vincenti, 1855'. H. 50.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/80Aarhus
Kaminur af forgyldt bronze. Værk mrk. G'de Medialle D'honneur, Japy Freres & Cie. Louis XVI form, 19. årh. H. 38. B. 31.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/92Aarhus
John Grant: George III lygteur i kasse af eboniseret træ, forsølvet urskive med sorte romer- og arabertal. H. 49. B. 29. D. 19.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: