2437/536Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/547Lyngby
Per Kirkeby: 11 raderinger. Alle sign. Per Kirkeby, hhv. 1962, 1963, 1/20. Raderinger. Bladstørrelser 39,5 x 35,5. Uindrammede. (11)
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/575Aarhus
Poul Anker Bech: “Mod nye tider”. Sign. Poul Anker Bech 96, 207/250. Litografi i farver. Lysmål 42 × 67 cm.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/584Aarhus
Poul Anker Bech: Landskab med halvmur og cykel. Sign. Litografi i farver. Lysmål 54 x 70.
Vurdering :
2437/592Lyngby
Robert Jacobsen: To kompositioner. Begge sign. og nummereret. Radering. Lysmål 62 x 47. Bladstørrelse 53 x 59. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/598Lyngby
Albert Mertz: Uden titel. Sign. A. Mertz, 307/350. Litografi i farver. Lysmål 40 x 63.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2437/601Lyngby
Albert Mertz: Uden titel. Sign. A. Mertz, 298/350. Litografi i farver. Lysmål 39 x 61.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/604Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2437/607Lyngby
Tom Krøjer: Fem kompositioner. Alle sign. og nummeret. Litografi i farver. Lysmål varierer. (5)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2437/610Lyngby
Bjørn Nørgaard: "Ragnarok". Sign. monogram 96, 53/100. Litografi i farver. Lysmål 119 x 78.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2437/613Lyngby
Ubekendt kunstner: To kompositioner fra "Holland America Line". Usign. Litografisk plakat. Lysmål 116 x 75 og 95 x 63. (2)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/622Lyngby
Ole Schwalbe: Fem geometriske kompositioner. Alle sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 74 x 56. (5)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2437/628Lyngby
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2437/637Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2437/659Lyngby
Jiten Thukral, Sumir Tagra: “Yes I went to school”, 2011. Edition 100. Litografi i farver. Bladstørrelse 97 × 66,5.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2437/660Lyngby
Tom Krøjer: To kompositioner. Sign. Krøjer 1989 og 1990, hhv. 58/200 og 29/100. Litografier i farver. Bladstørrelser89 x 60. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2437/664Lyngby
Arthur Köpcke: “White plays + mates in 3 moves - Read/work-piece no. 121”. Sign. i trykket A. Köpcke. Grafisk tryk med påsatte mønter. Lysmål 35×45. U.r
Vurdering :
2437/673Aarhus
Henry Heerup: Tre kompositioner. Alle sign. Litografi i farver. Lysmål 69 x 48, 48 x 67 og 69 x 68. (3)
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/679Lyngby
Arne Haugen Sørensen: To kompositioner. Radering i farver. Lysmål 55 x 45 samt bladstørrelse 76 x 56. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2437/725Lyngby
Erró (Gudmundur Gudmundsson): "La Femme Fatale (Hey Guys)". Sign. Erró 1933, VIII/XXV. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 118 x 74,5. U.r.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2437/727Lyngby
Jacques Doucet: “Rivages - Visages - Paysages du Sépik”, 1990. Sign. Litografi i farver. 66×87. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2437/737Aarhus
Ole Ahlberg: "Silent Sea", 2023. Sign. Ahlberg, 9/75. Gicléetryk i farver. Lysmål 65 x 53.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2437/745Lyngby
Jacques Doucet: “Croisée familiale”. Sign. Doucet, 54/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 65 × 50. Uindrammet. (6)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2437/747Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2437/753Aarhus
Jenny Holzer: "Joy". 2022. Usign. Nr. 245/295. Offset print i farver. Lysmål 32 x 46. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/757Lyngby
Jacob Gadd: "Hold den gode tone – md Butterfly edition". Sign. Jacob Gadd. Unika. Giclée kunsttryk. Delvist håndkoloreret. Lysmål 39×29.
Vurdering :
2437/759Lyngby
Jacob Gadd: "Den dybe forståelse". Sign. Jacob Gadd. Unika. Giclée kunsttryk. Delvist håndkoloreret. Lysmål 39×29.
Vurdering :
2437/760Lyngby
Jacob Gadd: "Håbet". Sign. Jacob Gadd, 30/75. Giclée kunsttryk. Lysmål 29×39.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/788Aarhus
John Van Hamersveld: "Amazing Electric Wonders", 1967. Vintage plakat. Bladstørrelse 51 x 35,5. Uindrammet.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2437/791Lyngby
Lars Nørgård: To kompositioner. Begge sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 75 x 56. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2437/792Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: To kompositioner. Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 54 × 76. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2437/799Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2437/801Lyngby
Ursula Reuter Christiansen: Uden titel. Sign. Ursula Reuter 90, 37/90. Litografi i farver. Bladstørrelse 64,5 × 49,5. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2437/810Lyngby
Per Kirkeby: Tre raderinger. Alle sign. Per Kirkeby, hhv. 1962 og 1963, E.A. Radering. Bladstørrelser 39,5 x 35,5. Uindrammede. (3)
Vurdering :
2437/814Lyngby
Eske Kath: Untitled. Signed EK 2002, 11/18. Eching. Sheet size 53 x 45 Unframed.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2437/819Lyngby
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2437/829Lyngby
Eske Kath: To kompositioner. Begge sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 56 × 38. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2437/830Lyngby
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 70/90. Litografi. Bladstørrelse 20× 52. Uindrammet.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2437/831Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 54/150. Litografi. Bladstørrelse 82 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/832Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 91, 106/110. Litografi. Bladstørrelse 65 x 48. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/833Aarhus
Preben Hornung: Uden titel. Sign. monogram, 3/20. Radering i farver. Bladstørrelse 77 x 64.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2437/837Aarhus
Poul Anker Bech: Læsende soldat. Sign. Poul Anker Bech, prøvetryk. Offset i farver. Lysmål 54 x 42.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2437/838Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2437/854Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2437/958Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2437/959Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: