2437/21Lyngby
Engelsk maritim tobakskrukke af bronze, base prydet med Prinsen af Wales' emblem. 20. årh.s begyndelse. H. 26 cm.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2437/24Aarhus
Bagerskilt i form af kringle af forgyldt træ og sortmalet smedejern. 20. årh.s begyndelse. H. 83. L. 125.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2437/93Lyngby
Stort skibsrat af egetræ, mærket "Sværfisken 1930". Monteret som bord med glasplade og stand. Diam. 152 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2437/111Lyngby
Russisk syskrin af ben og træ, skåret med person-, dyre- og byscenerier. Kholmogory, 19. årh. H. 15 cm. (2)
Vurdering :
3.000–5.000 DKK Næste bud:
2437/117Lyngby
Et par barok stager af messingmalm. Danmark ca. 1700. H. 16 cm. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2437/177Lyngby
Lego hest af udskåret og bemalet træ, monteret på hjul. H. 13 cm. L. 16 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/178Lyngby
Italiensk sammenklappelig romaskine af træ, mærket E. Ricci, Milano. Ca. 1920. L. 91/176 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2437/182Lyngby
Samling på 27 små stykker poleret rav med inklusioner af insekter. L. 2 mm -10 mm. (27)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2437/187Lyngby
Leica digilux zoom kamera medfølgende diverse tilbehør og intruktionsbøger. Ca. 2003.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2437/259Aarhus
Modelskib af bemalet træ med sejl og rigning. 20. årh. H. 112. B. 74.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: