2437/23Lyngby
Engelsk standur i kasse af mahogni, sign. john Seddon, St James's London. 19. årh.s begyndelse. H. 217. B. 48. D. 26.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2437/32Aarhus
Fransk kaminur af delvist forgyldt og patineret bronze. Duplan & Salles/Vincenti. 19. årh.s slutning. H. 37.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2437/53Lyngby
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende pige, skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 38. B. 25. D. 11.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2437/59Lyngby
Tysk skibskronometer med kardansk ophæng af messing. 19. årh. H. 16. B. 15. D. 15,5.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2437/65Lyngby
Fransk Charles X kamingarniture af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende Amorin, forgyldt skive. 19. årh.s midte. H. 39. B. 21. D. 11. (3)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2437/113Lyngby
HOWELL JAMES & Co: Victoriansk lygteur med musikalsk værk. England, 19. årh.s slutning. H. 73. B. 42. D. 29.
Vurdering :
8.000–12.000 DKK Næste bud: