2431/1159Lyngby
Safir- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med tre safirer omkranset af talrige diamanter. Str. 54.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2431/1160Lyngby
Et par perle- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med kulturperle omkranset af talrige diamanter. (2)
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2431/1161Lyngby
Natascha Trolle: Et par safir- og diamantørestikker af 18 kt. guld hver prydet med safir og diamant. B. 8 mm. (2)
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2431/1162Lyngby
Perlehalskæde prydet med talrige kulturperler og lås af 14 kt. guld. Perlediam. 3-7 mm. L. 45 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/1163Lyngby
Halskæde af 14 kt. guld. Vægt ca. 32,5 g. B. 8 mm. L. 41 cm.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1164Lyngby
Smaragd- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med smaragd omkranset af talrige diamanter. Str. 52.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2431/1165Lyngby
Diamantvedhæng af 18 kt. guld prydet med talrige diamanter. Halskæde af 18 kt. guld medfølger. L. 45 cm. (2)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1166Lyngby
Safir, rubin- og diamantring af platin prydet prydet med talrige safirer, rubiner og diamanter. Str. 54.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/1167Aarhus
Diamantring af 14 kt. guld og hvidguld prydet med marquiseslebet diamant på ca. 0,50 ct. Str. 55.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1168Lyngby
Diamantbroche af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter. B. 4 cm.
Vurdering :
18.000–20.000 DKK Næste bud:
2431/1169Lyngby
Ferragamos: Emaljevedhæng af 18 kt. guld i form af stilet prydet med sort emalje. Halskæde medfølger. (2)
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2431/1170Lyngby
To ringe af 14 kt. guld og hvidguld hver prydet med kubisk zirkon. B. 8-10 mm. Str. 55.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/1171Lyngby
Armlænke af 14 kt. guld prydet med fem charms. Vægt ca. 17,5 g. B. 5 mm. L. 19,5 cm.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1172Lyngby
Diamantring af 18 kt. guld, hvidguld og rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter. Vægt ca. 10 g. Str. 54,5.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2431/1173Lyngby
Samling perlesmykker af sølv bestående af fire par perleørestikker og perlehalskæde. Perle diam. 14-9 mm. (9)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1174Lyngby
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med diamant på ca. 0.45 ct. omkranset af talrige diamanter. Str. 55.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2431/1175Lyngby
Perle- og diamantvedhæng af 8 kt. guld prydet med kulturperle og diamant. Halskæde af forgyldt sølv medfølger. L. 60 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1176Lyngby
Ametystring af 14 kt. guld prydet med cabochonslebet ametyst. Vægt ca. 13 g. B. 15 mm. Str. 54.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1177Lyngby
To armringe af nefrit. B. 9-12 mm. Indvendig diam. 6 og ca. 6,5 mm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1178Lyngby
Smykkesæt af 12 kt. guld og gyldent metal bestående af to brocher henholdsvis prydet med tre perler og udskåret kame. L. 3,6-5,3 cm. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/1179Lyngby
Rubin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med to rubiner på i alt ca. 1.00 ct. og talrige diamanter. Str. 52,5.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2431/1180Aarhus
Topas-og zirkon vedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med topas omkranset af zirkoner. L. 4. 2007.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/1181Aarhus
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med talrige diamanter. Vægt ca. 3 g. Str. 56.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2431/1182Aarhus
Topas-og diamant halskæde af 18 kt. guld og rhodineret guld prydet med talrige topas og diamanter. L. 42.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1183Aarhus
Turmalinring af 14 kt. guld prydet med facetslebet turmalin. Vægt ca. 7 g. Str. ca. 49.
Vurdering :
2431/1184Lyngby
Smaragd- og diamantbroche af 14 kt. hvidguld prydet med smaragd omkranset af talrige diamanter. L. 3,2 cm.
Vurdering :
2431/1185Aarhus
Reeslev: Turmalinøreskruer af 14 kt. guld hver prydet med facetslebet turmalin. L. 5,2 cm. (2)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1186Aarhus
Røgkvartsring af 14 kt. guld prydet med facetslebet røgkvarts. Vægt ca. 9,5 g. Str. 50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1187Lyngby
Sebastian Frost: Tre ringe af 18 kt. guld prydet med cabochonslebet rosakvarts, ametyst og røgkvarts. B. 8 mm. Str. 53.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2431/1188Lyngby
Bucherer: Røgkvartsarmbånd af 18 kt. guld trukket på nylonsnor prydet med to facetterede røgkvarts. L. 19-25 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1189Lyngby
Smaragd- og diamantring af 18 kt. guld prydet med smaragd på ca. 1.30 ct. flankeret af talrige diamanter. Str. 51.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2431/1190Lyngby
Et par perle- og diamantøreclips af 14 kt. hvidguld hver prydet med perle og diamant. L. 16 mm. (2)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2431/1191Lyngby
Turmalin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med smaragdslebet turmalin og diamanter. Str. 54
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2431/1192Lyngby
Aquamarin- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med facetslebne aquamariner og brillantslebne diamanter. Str. 56,5.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2431/1193Lyngby
Alliance diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.04 ct. H/VS. Str. 54.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2431/1194Lyngby
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige diamanter på i alt ca. 0.50 ct. F/VS1. Justérbar længde.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2431/1195Lyngby
Safirring af 14 kt. guld prydet med cushion-cut safir på ca. 4.82 ct. B. 12 mm. Str. 50.
Vurdering :
2431/1196Aarhus
Rubin- og diamantvedhæng af 14 kt. guld prydet med cabochonslebet rubin og brillantslebne diamanter. Samt kæde af 8 kt. guld. L. 1,6 og 45 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1197Aarhus
Rubin- og diamantring af 14 kt. guld prydet med cabochonslebet rubin og brillantslebne diamanter. Str. 51. 2023.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1198Lyngby
Diamantbroche af 21 kt. guld. og sølv prydet rosenslebne diamanter, syntetisk rubin og to safirer. B. 4,5 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1199Aarhus
Uindfattet brillantslebet diamant på 0,87 ct. F/SI2.
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2431/1200Lyngby
Lapponia: Perlering af 14 kt. guld prydet med fire kulturperler. B. 19 mm. Str. 54. 1974.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2431/1201Lyngby
Safir- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med facetslebne safirer og brillantslebne diamanter. Str. 54.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/1202Lyngby
Hartmann's: Safir- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med otte square-cut safirer. Str. 54.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2431/1203Lyngby
Armring af 14 kt. guld. Vægt ca. 16 g. B. 1,7-3,1 cm. Indvendig diam. ca. 5,9 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1204Lyngby
Rubin- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med syntetisk rubin omkranset af diamanter. Str. 54,5.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2431/1205Lyngby
Et par lapis lazuli manchetknapper af 14 kt. guld hver prydet med poleret plade af lapis lazuli. (2)
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2431/1206Aarhus
Ole Lynggaard: Diamantring "Flet" af af 14 kt. guld og hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter. Ca str. 59.
Vurdering :
2431/1207Aarhus
Armbånd af 14 kt. hammerslået guld. Vægt ca. 65 g. B. 1,6 cm. L. 22 cm.
Vurdering :
18.000–20.000 DKK Næste bud:
2431/1208Aarhus
Et par South Sea perle- og diamantørestikker af 14 kt. hvidguld hver prydet med diamant og South Sea perle. (2)
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2431/1209Aarhus
Mabéperleøreclips- og ring af 14 kt. guld hver prydet med mabéperle. Str. 51. (3)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1210Lyngby
Lapponia: Smykkesæt af sølv bestående af et par øreklips og halskæde. Øreklips diam. 20 mm. L. 39,5 cm. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1211Aarhus
Lapishalskæde af 14 kt. guld prydet med poleret lapis lazuli. Vægt ca. 51 g. L. 75 cm.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1212Aarhus
Ploch Pearls: To par Tahiti og South Sea perle ørestikker af 18 kt. hvidguld. Perlediam. ca. 12,0-12,2 mm. L. 3 cm. (4)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2431/1213Aarhus
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med talrige diamanter. Vægt ca. 3 g. Str. 54.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2431/1214Aarhus
Et par diamantøreskruer af 14 kt. guld og hvidguld hver prydet med brillantslebet diamant. L. 4. (2)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2431/1215Aarhus
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter på i alt 0,47 ct. Str. 54.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2431/1216Aarhus
Fem armringe af 21 kt. guld. Vægt ca. 28 g. Indvendig diam. ca. 5,5 cm. (5)
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/1217Lyngby
Diamantarmbånd af 18 kt. guld prydet med talrige brillant- og baguetteslebne diamanter. B. 9 mm. L. 19,5 cm.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2431/1218Lyngby
Et par diamantørestikker af 14 kt. hvidguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.94 ct. (2)
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2431/1219Lyngby
Ruben Svart: Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med fem brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Str. ca. 54.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2431/1220Aarhus
Diamanthalskæde af 14 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter. L. 43 cm. Vedhæng diam. 2,5 cm.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: