2431/101Lyngby
Fransk kaminur af hvid marmor og forgyldt bronze, urhus i form af rundt tempel. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 42. Diam. 22.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/107Lyngby
Fransk Louis XVI søjleur af hvid marmor og forgyldt bronze, skive af hvid emalje. Sign. A Paris. 18. årh.s slutning. H. 46. B. 27. D. 9.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/113Lyngby
Fransk Charles X kaminur i kasse af forgyldt bronze, urhus med siddende muse. 19. årh.s midte. H. 41. B. 29. D. 11.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/119Lyngby
Fransk Charles X kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende kvinde i renaissance dragt, forsølvet skive. 19. årh.s midte. H. 44. B. 31. D. 11.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/143Lyngby
Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med Diana, forsølvet skive. Ca. 1830. H. 40. B. 32. D. 10.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud: