2431/62Aarhus
Fransk kaminur af delvis patineret og forgyldt bronze, ved urhus siddende kvinde. 19. årh.s første halvdel. H. 44.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/98Aarhus
Fransk kaminur i kasse med indlægninger af messing i Boulle manér. Louis XV form. 20. årh.s begyndelse. H. 34.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/116Aarhus
Fransk søjleur i kasse af sortbroget stenart, med beslag af forgyldt bronze. Empireform. H. 51. B. 28.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: Dit bud: