2431/6Aarhus
"Tommerup Station. Togenes Afgangstider". Stationsskilt af bemalet træ. Cirka 1900. H. 157. B. 108.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2431/36Aarhus
Sladrekompas af forgyldt og bemalet metal, kroneformet topstykke. Kompasrose sign. 19./20. årh. H. 36.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/63Aarhus
Blyindfattet rude i ramme af bemalet træ. Ca. 1900. 160 x 65.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/108Aarhus
Kontrabas af poleret og lakeret træ. Serienummer 191156. 20. årh. H. 187.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/147Lyngby
Empire bakke af bemalt metal, 19. årh. 78 x 55 cm.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/153Lyngby
Frederik Tjellesen: Studiemodel af bil model De Tomaso, scala 1/4. Medfølgende skilt, manchetknapper, brochure samt trækasse. L. 120 cm.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2431/212Lyngby
Lygte af messing, isat glas. 19. årh. H. 30 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/213Lyngby
Ampel af messing. 19. og 20. årh. H. 36 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/227Lyngby
Skibslanterne af kobber. 20. årh. H. 58 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: