2431/6Aarhus
"Tommerup Station. Togenes Afgangstider". Stationsskilt af bemalet træ. Cirka 1900. H. 157. B. 108.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2431/36Aarhus
Sladrekompas af forgyldt og bemalet metal, kroneformet topstykke. Kompasrose sign. 19./20. årh. H. 36.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/63Aarhus
Blyindfattet rude i ramme af bemalet træ. Ca. 1900. 160 x 65.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/108Aarhus
Kontrabas af poleret og lakeret træ. Serienummer 191156. 20. årh. H. 187.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud: