2431/52Aarhus
Ubekendt maler, ca. 1800: Religiøst portræt af kvindelig figur. Usigneret. Blyant og kridt på papir. Lysmål 15 x 12.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/90Aarhus
Hugo V. Pedersen: "Batakhuse i Sumatras bjerge". Sign. Hugo. Bly på papir. 17,5 x 22,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/106Aarhus
C. W. Eckersberg: ”Nornerne öse Vand (...)". Usigneret. Blyant på papir. Bladstørrelse 20 x 15,5. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2431/241Aarhus
Godfred Christensen: Landskab med grusvej. Sign. GC. Bækkelund Hald 1912. Vandfarve på papir. Lysmål 24 x 33.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/242Aarhus
Ubekendt maler, 18. årh.: Portræt af en ung adelskvinde. Usigneret. Pastel på papir. Lysmål 41 x 33.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/254Aarhus
A. Mackeprang: Parti med en tyr og en ko på marken. Sign. monogram. Akvarel på papir. Bladstørrelse 37 x 28.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/256Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2431/257Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: