2431/42Aarhus
"Holzschnittblumen“. Bouillonkop samt ottekantet asiet af porcelæn. Meissen. 18. årh. Asiet Diam. 16. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/144Aarhus
Underkop og asiet af porcelæn, dekorerede i farver og guld med landskaber. Meissen. 18.-19. årh. Asiet L. 17. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2431/248Aarhus
I. L. Jensen, efter: To plaketter af porcelæn i rammer af forgyldt træ. Royal Copenhagen. 21 x 30 og 20,5 x 26,5. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/266Aarhus
En samling tallerkener af porcelæn, bl.a. "Saksisk Blomst". Kgl. P., Fürstenberg og KPM. 18.-20. årh. (13)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: