2431/132Aarhus
Traditionel egyptisk gryde på stand af sølv med tilhørende ske. Samlet vægt ca. 235 g. 20. årh. H. inkl. stand 17. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/138Aarhus
Et sæt på fire kinesiske plaketter af porcelæn med drager. I rammer af udskåret træ. 20. årh. Rammer 102 x 45. (4)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2431/173Aarhus
Vurdering :
2.000–2.500 DKK Næste bud:
2431/244Aarhus
En samling kinesiske stande samt et låg af udskåret træ. 20. årh. Diam. 3,5-15. (16)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/249Aarhus
Kinesisk scroll med bambus. Sign. Tusch på papir. Samt tryk. 19.-20. årh. Bladstørrelse 64 x 34 og 52 x 38. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/258Aarhus
Indisk maleri med Raslila-dansen. Farvepigment på silke. 20. årh. Lysmål 89 x 65.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/262Aarhus
Kinesisk famille rose vase af porcelæn. Monteret som bordlampe. Qing, 18.-19. årh. H. ekskl. montering 40.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud: