2431/2Aarhus
Fristående rokoko konsolbord af delvist spansk grønmalet træ. 18. årh. H. 71,5. B. 61. L. 86,5.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/8Aarhus
Rokoko kommode af nøddetræ, buet front med tre skuffer, dekoreret med marquetteri. 18. årh. H. 88. B. 98. D. 55.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2431/14Aarhus
Aachen-Liege vitrineskab af bejdset egetræ med to glaslåger. 18. årh.s. slutning. H. 207. B. 121. D. 47.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2431/20Aarhus
Dansk barok klapbord af egetræ. 18. årh. H. 74. L. 84/105/125. D. 117.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2431/26Aarhus
Rundt Empire bord af mahogni, opsat på tre ben i form af guldstafferede svaner. 19. årh. H. 92. Diam. 78.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2431/38Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/44Aarhus
Hjørnepanel stykke af bemalet træ, prydet med forgyldte skæringer. 18. årh. H. 133. B. 59. D. 27.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/50Aarhus
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, dekoreret med gennembrudte skæringer. Rokoko form. 19. årh. H. 83. B. 41.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/56Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2431/68Aarhus
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2431/74Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2431/80Aarhus
Kommode af delvist syrenmalet og forgyldt træ, front med tre skuffer. Cirka 1800 H. 83. B. 101. D. 50.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/86Aarhus
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2431/110Aarhus
Par italienske rokoko spejle af forgyldt træ og gesso, udskåret med rocailler og bladværk. 18. årh. H. 70. B. 38. (2)
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/122Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2431/128Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2431/259Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2431/260Aarhus
Konsolbord af delvist gråmalet og marmoreret træ, udskåret med bladværk. 19./20. årh. H. 75. B. 120. D. 47.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/269Aarhus
Nyrokoko konsol af rigt udskåret og forgyldt træ med rocailler, blomster og bladværk. 19. årh. H. 87. B. 80. D. 42.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: