2448/917Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2448/918Aarhus
Mogens Vantore: Opstilling. Sign. Vantore. Olie på lærred. 71 x 76.
Vurdering :
1.000 DKK Næste bud:
2448/919Aarhus
Ib Eisner: Gåtur i Dyrehaven. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 50 x 60.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2448/920Aarhus
Jens Birkemose: Komposition. Sign. J. Birkemose 85, 1/1. Håndkoloreret litografi. Lysmål 27 x 19.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2448/921Aarhus
Fritz Hansen design: Sofabord af bejdset bøg med underliggende hylde. Udført hos Fritz Hansen. H. 55. L. 75. B. 50.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/922Aarhus
Dansk møbeldesign: Sminkestol med ben af elm, betrukket med lyst imiteret lammeskind. 1940'erne.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/923Aarhus
Kay Bojesen: Nøddeknækker af patineret bøg, udskåret i form af Th. Stauning. Udført hos Kay Bojesen. L. 21.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: