2448/693Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA, 77/150. Litografi. Bladstørrelse 82 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/694Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA-86, 9/90. Litografi. Bladstørrelse 77 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/726Aarhus
Tryggvi Olafsson: "Tango". Sign. T. Olafsson. Litografi. Lysmål 70 x 48.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2448/804Aarhus
Sven Dalsgaard: Uden titel, 1997. Sign. Sven Dalsgaard 97, 41/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 66 x 50. U.r.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/836Aarhus
Jean Deyrolle: Uden titel. Sign. J. Deyrolle, 103/260. Litografi i farver. Lysmål 60,5 x 40.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/838Aarhus
Arne L. Hansen: Uden titel. Sign. Arne L. Hansen 61, 138/310. Litografi i farver. Lysmål 45 x 58.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/852Aarhus
Max Ernst: Komposition fra mappen "Pierre Hebey, festin", 1974. Sign. Max Ernst, 20/79. Litografi. Lysmål 39 x 30.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2448/864Aarhus
Kazumi Amano: "Adapter", 1973. Sign. Kazumi Amano 20/30. Mixed media multiple. 61,5 x 25 x 25.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2448/880Aarhus
Per Kirkeby: "Himmerlands Kunstmuseum". Sign. PK 88 og 90. To udstillingsplakater. Lysmål 59 x 39,5. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/915Aarhus
Adam Gabriel: Ansigt, 2011. Sign. Adam 2011. Mixed media på papir. Lysmål 75 x 55.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: