2448/671Aarhus
Axel Salto: Figurkomposition. Usign. Håndkoloreret radering. Bladstørrelse 14,5 x 9,5. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/676Lyngby
Pierre Bonnard: Komposition med to børn. Tryksign. PB. Radering. Lysmål 29 x 22
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/699Lyngby
Hans Scherfig: "Syv giraffer". Sign. Scherfig 1964, 131/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 54 x 69. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/738Lyngby
Kay Nielsen: Komposition. Usign. Radering. Bladstørrelse 13,5x11.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2448/773Lyngby
Fernand Mourlot: Picasso lithographe II-III, 1947-1949 og 1949-1956. 2 vols. Paris: André Sauret. 32x25. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/785Lyngby
Vilhelm Lundstrøm: Opstilling. Sign. i trykket VL samt med blyant V. Lundstrøm. Litografi i farver. Lysmål 29 x 22.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/805Aarhus
Axel Salto: Et par opstillinger. Sign. Træsnit på kalkepapir, monteret på papir. Bladstørrelse 37 x 30 og 38 x 30. U.r. (2)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2448/842Aarhus
Axel Salto: Figurkomposition. Usign. Håndkoloreret radering. Bladstørrelse 15 x 11. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: