2448/583Lyngby
Guy Atkins, Asger Jorn, Troels Andersen: To bøger samt to litografisk omslag. Én sign. Størrelse varierer. (4)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/696Lyngby
Asger Jorn: “Festival”. Sign. Jorn 69, 21/85. Litografi i farver. Trykt hos Clot, Bramsen et Georges. Lysmål 37x53.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2448/713Lyngby
Asger Jorn: Kestner-Gesellschaft Hannover. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Bladstørrelse 84 x 59. Uindrammet.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/728Lyngby
Karel Appel: Komposition. Sign. Appel 69, 8/100. Litografi i farver. Lysmål 61 x 88.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/781Lyngby
Pierre Alechinsky: Komposition. Sign. Alechinsky, 100/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 21 ×14.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/802Lyngby
Corneille: “Le grand oiseau familier”. Sign. Corneille 77, E/A. Radering. Bladstørrelse 76×56. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/811Lyngby
Corneille: To kompositioner. Sign. hhv. Corneille 97 og 99, HC 21/25 og XXVII/L. Serigrafi. Bladstørrelse 53×66. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/817Lyngby
Corneille: “Grande terre à l’arc-en-ciel”, 1995. Sign. Corneille 95, E/A. Serigrafi i farver. 97×76. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: