2448/502Lyngby
Francisco Borès: Landskab. Sign. Borés 68. Olie på lærred. 46 x 54.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2448/505Lyngby
Jan Voss: Uden titel. Sign. Voss 75. Olie på lærred. 65 x 92.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2448/508Lyngby
Erik Hoppe: Motiv fra Søndermarken. Sign. Hoppe. Olie på lærred. 68 x 83.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2448/514Lyngby
Bjørn Wiinblad: Balletdanser. Sign. Bjørn Wiinblad. Akvarel, oliekridt og sortkridt på papir. Bladstørrelse 96 x 66.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2448/517Lyngby
Anders Moseholm: Komposition, 2003. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 170 x 120. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2448/520Lyngby
Per Kirkeby: Komposition. Sign. Per Kirkeby, 18-5-88. Tusch og akvarel. Lysmål 23 x 27.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2448/523Lyngby
Kehnet Nielsen: "La Croix", 2006. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 85 x 85.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2448/526Lyngby
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2448/529Lyngby
Clay Ketter: "Broom Closet Wall Detail #2.A", 2001. Sign. med titel på bagsiden. Mixed media på plade. 90x90.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2448/535Lyngby
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2448/538Lyngby
Gunnlaugur Blöndal: Vinterbillede fra Reykjavik, Island. Sign. Blöndal. Olie på lærred. 100 x 140.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2448/541Lyngby
Leif Sylvester: "Langt ude på landet". Sign. Sylvester 2010; sign. med titel og datering på bagsiden. Akryl på lærred. 100 x 90. Uindrammet.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Næste bud:
2448/544Lyngby
Lars Nørgård: Uden titel, 1995. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 100×91.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2448/547Lyngby
Esben Hanefelt Kristensen: "Og ara'en måtte sande, at hver og en havde øje på halen". Sign. monogram 2003. Olie på plade. 100 x 100.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/550Lyngby
Albert Bertelsen: "Fransk Intellektualist", 1964. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 99 x 50.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2448/556Lyngby
Karl Larsen: Portræt. Sign. Karl Larsen 21. Olie på lærred. 93 x 73.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2448/565Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2448/568Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2448/571Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2448/574Lyngby
Inger Hanmann: Uden titel. Sign. I.H. Olie på lærred. 209 x 170
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2448/580Lyngby
Anders Brinch: "Into The Sun (Malmø Café)", 2023. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 55 x 65. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2448/592Lyngby
Henrik Busk Andersen: Uden titel. Sign. monogram. Akryl på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/595Lyngby
Kathrine Ærtebjerg: Komposition. Sign. KÆ 04. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 30 x 21.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2448/598Lyngby
William Scharff: Model. Sign. William Scharff 1920. Olie på papir. Lysmål 68 x 52.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2448/601Lyngby
Kai Lindemann: Uden titel. Sign. Lindemann. Olie på lærred. 48 x 61.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2448/607Lyngby
Per Arnoldi: Komposition, 2005. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 40 x 50.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/613Lyngby
Axel P. Jensen: Landskab. Sign. Axel P.J. 37. Olie på lærred. 73 x 101.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2448/619Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/634Lyngby
Hjalmar Bull: "Opstilling med rød kaffekande". Sign. monogram. Olie på lærred. 89 x 76.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2448/637Lyngby
Kirsten Bøgh: "Mellem/Rum", 2014. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/640Lyngby
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. på bagsiden. Akryl på lærred. 81 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2448/643Lyngby
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. på bagsiden. Akryl på lærred. 100 x 81. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2448/652Lyngby
Niels Reumert: Ansigt. Sign. på bagsiden Niels Reumert 1976. Olie på lærred. 26 x 28. U.r.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/653Lyngby
Kay Nielsen: Komposition. Sign. Kay. 98. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 19,5x15,5. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2448/661Lyngby
Kay Nielsen: Komposition. Usign. Gouache og blyant på papir. Bladstørrelse 31,5x24. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2448/664Lyngby
Niels Reumert: "Sørup", 1974. Sign. Niels Reumert med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 35 x 30.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/672Lyngby
Sigurd Swane: Byparti. Sign. SSw. Olie på lærred. 27 x 32.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2448/673Lyngby
Mogens Valeur: "Børn og guldfisk". Sign. Valeur. Olie på plade. 45 x 52.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/674Lyngby
Arne L. Hansen: Uden titel, 1970. Sign. ALH; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 24 x 31.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2448/675Lyngby
Herdis Gelardi: Gadesceneri med handlende. Sign. Herdis Gelardi. Olie på plade. 21 x 28.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/677Lyngby
Preben Hornung: Uden titel, 1947. Sign. P. Hornung; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 31 x 45.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2448/680Lyngby
Zacharias Heinesen: Landskab. Sign. Zacharias Heinesen 14. Akvarel på papir. 43 x 58.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/681Lyngby
Kai Lindemann: "Amena", 1963. Sign. Lindemann; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 73x60.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2448/682Lyngby
Sigurd Swane: Kystparti. Sign. monogram. Olie på lærred. 35x56.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2448/683Lyngby
Sigurd Swane: Landskab. Sign. monogram 38. Olie på lærred. 59x69.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/684Lyngby
William Scharff: Studie af oksehovede. Sign. WS. Olie på plade. 32x37.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/685Lyngby
Sigurd Swane: "Fra den gamle Sognefogeds Have i Tisvilde". Sign. SSw 1901. Olie på lærred. 37 x 38.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2448/686Lyngby
Jens Birkemose: To kompositioner, 1994. Collage og blyant på papir. Sign. J. Birkemose. Bladstørrelse 21,5x14,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/687Lyngby
Torbjørn Olsen: Parti fra Færøerne. Sign. Torbjørn Olsen 2022. Akvarel på papir. Bladstørerlse 21x28.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/689Lyngby
Mogens Balle: Uden titel. Sign. MB. Olie på lærred. 38x46.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/690Lyngby
Karl Bovin: Bahrain. Sign. Karl Bovin. Olie på lærred. 58 x 70.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/691Lyngby
Egill Jacobsen: Uden titel. Sign. Ej, 7/3 69. Farveblyant på papir. Bladstørrelse 29,5x21.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/692Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: Uden titel. Sign. og dateret på bagsiden; Berlin 93. Olie på lærred. 50x60.
Vurdering :
2448/695Lyngby
Albert Bertelsen: "Foran kirken". Sign. Albert Bertelsen 68. Oliepastel på papir. Lysmål 54 x 35.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2448/701Lyngby
Ingvald Holmefjord: "Corbieres". Sign. I. H. 06; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 49 x 61.
Vurdering :
2448/705Lyngby
Agnes Louise Agnete Jensen, tilskrevet: Portræt af mor og barn. Usign. Olie på lærred. 35x35.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2448/709Lyngby
Agnes Louise Agnete Jensen: Portræt af Clara Bentzen. Usign. Olie på lærred. 77x61.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2448/712Lyngby
Cort Jacobsen: Skøjteløbere på isen. Sign. Cort Jacobsen. Olie på lærred. 55x80.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2448/714Lyngby
Per Damm: "Telemark, Norge", 1968. Sign. med titel og datereing på bagsiden. Olie på lærred. 101x81.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2448/715Lyngby
Sigurd Christensen: Landskab. Sign. Sigurd Christensen. Olie på lærred. 48 x 85.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/717Lyngby
Per Damm: Uden titel. Sign. Per Damm 62. Olie på lærred. 66 x 96.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: