2448/770Lyngby
Jan Jensen: "Amsterdam”, 1981-82. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 100.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2448/772Lyngby
Preben Schmidt: "NATOIA II", 1991. Sign. PS med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 122 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/774Lyngby
Folmer Bendtsen: Parti fra Alexandravej, Nørrebro. Sign. Folmer Bendtsen 66. Olie på lærred. 73 x 93.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/775Lyngby
William Hansen: Landskab. Sign. monogram 56. Olie på masonit. 92 x 112.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2448/778Lyngby
Carlo Rosberg: “Meknés”. Sign. C. Rosberg 38. Olie på lærred. 80×100.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/779Lyngby
Mogens Gissel: Uden titel. Sign. MG 79. Olie på lærred. 131 x 85.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2448/783Lyngby
Svend Engelund: Landskab. Sign. SE. Utydeligt dateret. Olie på plade. 21 x 36.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2448/786Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel, 85. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 40x30.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2448/788Lyngby
Vurdering :
2448/794Aarhus
Folmer Bonnén: Haveparti. Sign. FB 36. Olie på plade. 64 x 63.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/803Aarhus
Majken á Grømma: "Fjeld". 2007. Sign. M á G. Olie på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2448/807Aarhus
Vibeke Lawaetz: Uden titel. Tre kompositioner i én ramme. Sign. VL 89. Akvarel på papir. Lysmål 62 x 71.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2448/808Aarhus
Kai Flummer: Udne titel. Sign. Flummer 84. Akvarel på papir. Bladstørrelse 29 x 39.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2448/809Aarhus
D. Godycki Cwirko: Parti med optrukne både. Sign. Godycki Cwirko 1983. Olie på lærred. 59 x 68.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2448/810Aarhus
Børge Ibsen: Måneskin over hustage. Sign. Børge Ibsen. Olie på lærred. 63 x 68.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2448/813Aarhus
Kai E. Christiansen: Figurer. Sign. Kai E. Chr. Olie på lærred. 61 x 66.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/814Aarhus
Elsa Sevilla Sidsner: Uden titel. Sign. på bagsiden Elsa Sidsner. Olie på lærred. 90 x 80.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2448/819Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 1979. Tusch på papir. Bladstørrelse 56 x 42. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/822Aarhus
Johannes Carstensen: Opstilling med pensler og frugt på et bord. Sign. Joh. C. Olie på plade. 48 x 64.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2448/825Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelse 62 x 47. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/833Aarhus
Hervé Desaché: "Voyage exotique", 1994. Sign. med titel og datering på bagsiden. Akryl på plade. 100 x 122.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2448/837Aarhus
Gerhard Henning: Modelstudie af nøgen kvinde. Sign. G. Henning. Blyant på papir. Lysmål 38 x 30,5.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2448/846Aarhus
Preben Wölck: "Dreng fra Norge", 1973. Sign. Wölck. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 73x61.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/847Aarhus
Sigrun Gunnarsdóttir: Uden titel. Sign. Runa. Polykromt dekorered fliser monteret på plade. 60 x 30.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/848Aarhus
Johannes Carstensen: Opstilling. Sign. Joh C. Olie på plade. 28 x 37.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/860Aarhus
Inge Hørup: "Påklædnings scene", 2005. Sign. Inge Hørup med datering samt på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2448/866Aarhus
Ib Eisner: Efterårslandskab. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 31 x 61.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/871Aarhus
Richard Mortensen: Komposition. 1959. Sign. Serigrafi i farver. Lysmål 22 x 30.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/873Aarhus
Ubekendt maler: Opstilling med kander og pensler på et bord. Signeret. Olie på lærred. 40 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/875Aarhus
Martin Kaalund-Jørgensen: Kystlandskab med bakker. Sign. Martin K-J 31. Olie på lærred. 43 x 58
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2448/878Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/879Aarhus
Poul Winther: "Opstilling", 1976. Sign. Poul Winther. Olie på lærred. 20 x 27.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/881Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/883Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/884Aarhus
Mogens Vantore: Opstilling med blomster. Sign. Vantore. Olie på lærred. 89 x 69.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2448/886Aarhus
Th. Lund Bisgaard: Figurer ved havet. To kompositioner. Sign. Olie på lærred. 29 x 39 og 39 x 49. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/899Aarhus
Siri Kollandsrud: Uden titel. Sign. på bagsiden Siri Kollandsrud 1998. Akryl på lærred. 56 x 45
Vurdering :
1.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/900Aarhus
Gérard Titus-Carmel: “Boréales” - papier collé no. 9". 1986. Sign. Papircollage monteret på lærred. 161 x 129.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/912Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2448/913Aarhus
Ib Eisner: Gadeparti. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 80 x 91. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2448/916Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2448/918Aarhus
Vurdering :
1.000 DKK Næste bud:
2448/919Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2448/920Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: