2448/21Lyngby
Et par franske stager af bronze, støbte med karyatider. Stemplede Barbedienne & Cie. 19. årh.s sidste fjerdedel. H. 26,5 cm. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2448/48Aarhus
Skulpturel træstamme af flodtræ. H. 226.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2448/51Lyngby
Ni tabatierer af henholdsvis emalje, to af porcelæn og en konkylie med sølvmontering. 19. årh. (9)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2448/54Aarhus
Bertel Thorvaldsen: "Hyrdinde med en amorin-rede”. Relief af bemalet gips. Plakette fra Thorvalsen Museum. 20. årh. 60 x 59.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2448/60Aarhus
Relief af gips med motiv efter antikken i form af rytter til hest. 20. årh. 73 x 62.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2448/80Aarhus
Tre jydepotter af brøndt lertøj, to stående på fødder, ene med hanke. 19. årh. H. 21-24. Diam. 23-29. (3)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2448/135Lyngby
Russisk skrin af malakit, rektangulært-svungen form, foret med rødt fløjl. 19. årh. L. 30 cm.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2448/194Lyngby
To danske madskåle af tin, hidrørende fra Frederiks Hospital 19. årh. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/201Lyngby
Pluto, legetøjsfigur af delvis bemalet træ i form af hund med bevægelige ben samt hale. Ej stemplet. L. inkl. hale 40 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/236Lyngby
Halvskibs værftsmodel af træ. 20. årh. L. 196 cm.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2448/239Lyngby
PINARELLO full carbon cykel med tilbehør. Ca. str. 58 samt to ekstra hjul. (3)
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/325Aarhus
Krucifiks af bemalet tin. 18. årh. H. 25.
Vurdering :
1.200 DKK Næste bud:
2448/338Aarhus
En samling danske og hollandske fliser af fajance. 19./20. årh. (19)
Vurdering :
1.500–2.400 DKK Næste bud: