"Splendid" Moser krystalglas besætning med slibninger og forgyldt bort med bladværk. (36)
Sælges d. 25. november
Vurdering : 20.000 DKK
Næste bud: 14.000 DKK
Tre små vaser af glas, dekorerede i emaljefarver. Én utydeligt sign. H. 7,5 cm. (3)
Vurdering : 4.000 DKK
Næste bud: 2.000 DKK