2448/39Lyngby
"Splendid" Moser krystalglas besætning med slibninger og forgyldt bort med bladværk. (36)
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2448/170Aarhus
En samling vin- og snapseglas. Bl.a. Conradsminde og Holmegaard. 19.-20. årh. H. 8-11. (21)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/196Lyngby
Tre små vaser af glas, dekorerede i emaljefarver. Én utydeligt sign. H. 7,5 cm. (3)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: