2448/66Aarhus
Kinesisk hatstand af porcelæn, dekoreret i jernrødt med guder og tjenere. 20. årh. H. ekskl. montering 28.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/114Aarhus
Buddha af delvist forgyldt bronze, siddende i bhumisparsha mudra på en høj trone med munke. Siam. 19. årh. H. 19.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2448/120Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2448/126Aarhus
Burmesisk half moon betel-æske af sølv. Vægt ca. 126 g. 19. årh.s slutning. H. 4. B. 10.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/312Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/317Aarhus
En samling sydøstasiatisk og kinesisk keramik. 17.-20. årh. H. 3,5-9. Diam. 10-16. (9)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2448/337Aarhus
Et par kinesiske bojaner af porcelæn, dekoreret i farver med kål, blomster og sommerfugle. 20. årh. H. 33. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: