2448/8Aarhus
Nyklassicistisk københavner kommode af mahogni, front med tre skuffer. Danmark. 18. årh. H. 79. B. 78. D. 50.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2448/14Aarhus
To døre af lysblå og hvidmalet træ og gesso, dekoreret med udskæringer i form af bladværk. 19. årh. H. 258. B. 68.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2448/20Aarhus
Fladlåget kiste af egetræ, front med portalformede skæringer. 18. årh. H. 51. B. 75. D. 45.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2448/26Aarhus
Par konsoller af forgyldt træ, plader af hvid marmor. Louis XVI form. Cirka 1900. H. 85. B. 70. D. 36. (2)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2448/32Aarhus
Regence toiletstol af egetræ, sæde med brunligt skind. 18. årh.s. begyndelse. H. 52. B. 48. D. 42.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2448/38Aarhus
Rokoko konsol af forgyldt træ, plade af gråbroget marmor. 18. årh. H. 67. B. 71. D. 48
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2448/44Aarhus
Fransk Louis Philippe spejl i ramme af forsølvet træ, dekoreret med perlestaf. 19. årh.s. slutning. H. 82. B. 56.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/50Aarhus
Ovalt bord af mahogni, dekoreret med intarsia, kehlet kant. Regency form. Cirka 1900. H. 67. B. 48. L. 71.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2448/56Aarhus
Kirkebænk af delvist bemalet træ, dekoreret med bibelske scener. Cirka 1900. H. 168. B. 181. D. 74.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2448/131Aarhus
Rokoko dragkiste af guldstafferet nøddetræ, front med fire skuffer. 18. årh. H. 122. B. 123. D. 70.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/330Aarhus
Louis XV dragkiste af guldstafferet nøddetræ. 18. årh.s midte. H. 111. B. 129. D. 64.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2448/332Aarhus
Fransk trumeau spejl i ramme af forgyldt og bemalet træ og gesso. 19. årh. H. 115. B. 157.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: