2448/6Aarhus
Vasily Yakovlevich Grachev: Farvelkysset. Sign. Grachev. Skulptur af patineret bronze. H. 30.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2448/30Aarhus
Et par klokkestager af malm, dekorerede med englehoveder. Barok form. Cirka 1900. H. 28,5. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2448/42Aarhus
Et par kandelabre af forgyldt bronze og grønbroget marmor. Empire form. 20. årh. H. 44,5. (2)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2448/62Aarhus
Et par Heiberg lamper af hvid opalineglas med montering af messing. 19.-20. årh. H. ekskl. fatning 33. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2448/132Aarhus
Knud Gleerup: Buste. Sign. Gleerup. Patineret marmor. H. 43.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: