2442/646Lyngby
Marie Madeleine Gautier: "Virage", 2012. Sign. MMG. Mørkpatineret bronze. 60 x 97 x 50.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/649Lyngby
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/651Lyngby
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 69/90. Litografi. Bladstørrelse 20 × 52. Uindrammet.
Vurdering :
2442/652Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/653Lyngby
Vurdering :
2442/654Lyngby
En samling litteratur omhandlende Arne Jacobsens design og arkitektur. (5)
Vurdering :
2442/655Lyngby
William Anthony: "The poet Wolfram", 1995. Sign. og dateret. Med titel på bagsiden. Byant på papir. Lysmål 22 x 12.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/656Lyngby
Kristian von Hornsleth: "Support, Don't Punish". Sign. Hornsleth. Akryl på lærred. 100 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2442/664Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/665Lyngby
Preben Hornung: Glasmosaik. Usign. Glas og cement monteret i jernramme. 70 x 70.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/666Lyngby
Ubekendt kunstner: Kvindetorso. Usign. Marmor på base af granit. Inkl. base H. 73. B. 40. D. 23.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/675Lyngby
Ubekendt kunstner: Uden titel. Usign. Aluminium på base af træ. Inkl. base H. 127. B. 30. D. 30.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/681Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. J. Birkemose. Mixed media på papir. 49x68,5.
Vurdering :
2442/682Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/683Lyngby
Evgenij Klenø: Opstilling. Sign. Klenó. Olie på lærred. 76 x 59.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/684Lyngby
Preben Wölck: "Forårstema", 1974. Sign. Wölck: sign på bagsiden. Olie på lærred. 92 x 73.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/685Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Uden titel. Sign. WSO. Olie på lærred. 80 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/687Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/689Lyngby
Corneille: To kompositioner. Sign. Corneille 96, 126/200. Serigrafi i farver samt sort/hvid. Bladstørrelse 42 x 57. Uindrammet.
Vurdering :
2442/691Lyngby
Steffen Jørgensen: "Konfiguration g(10,3)E", 1986. Sign. betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 90x90.
Vurdering :
2442/692Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/693Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/694Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2442/695Lyngby
Knud Agger: Skovparti. Sign. Agger. Olie på lærred. 67x82.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/696Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/697Lyngby
Orla Muff: Kvinde. Sign. Muff. Olie på lærred. 120x70.
Vurdering :
2442/698Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/702Lyngby
Tróndur Patursson: Skitse til glasrelief. Usign. Akvarel på papir. Bladstørrelse Ca. 48x66. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/703Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/710Lyngby
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/712Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/714Lyngby
Vurdering :
2442/716Lyngby
Finn Pedersen: "Strengs morning", 2006. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100x80.
Vurdering :
2442/719Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/720Lyngby
Jean Miotte: To kompositioner. Begge sign. Miotte, 5/25 og 120/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 75x56. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/721Lyngby
Vladimir Velickovic: Uden titel, 1993. Sign. Velickovic, XVI/XXV. Litografi i farver. Bladstørrelse 90 x 62. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/725Lyngby
Mogens Balle: Uden titel, 1971. Sign. MB og datering på bagsiden. Akryl på masonit. 23,5x28,5.
Vurdering :
2442/726Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/729Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 59, 21/50. Radering i farver. Bladstørrelse 30x23. Uindrammet.
Vurdering :
2442/735Lyngby
Thorald Madsen: Vægspejl med ramme af mahogni. H. 115. B. 50. D. 4.
Vurdering :
2442/736Lyngby
Art Déco, stil: En lille kommode af patineret eg. Front med tre skuffer med runde greb. H. 72. B. 80. D. 44.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/737Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/738Lyngby
Paul Høm: Portræt af en ung mand. Sign. Høm. Olie på lærred. 46x33.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/740Lyngby
J.V. Martin: "Grimassernes ophobning", 1978. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 35x45.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/741Lyngby
Vurdering :
2442/743Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel, 1998. Sign. og datering på bagsiden. Olie og akryl på lærred. 40x50.
Vurdering :
2442/747Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 72, E.A. Radering i farver. Bladstørrelse 50,5x59.
Vurdering :
2442/749Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/750Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/751Lyngby
Corneille: “Femmes et oiseaux”. Otte kompositioner. Sign. Corneille 98, 7/60. Radering i farver. Bladstørrelse 48×36.
Vurdering :
2442/752Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 70, 69/75. Litografi i farver. Lysmål 47x29.
Vurdering :
2442/753Lyngby
Preben Wölck: "Aften tegn", 1963. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 47 x 55.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/754Lyngby
Hans Øllgaard: Landskab med kvinde. Sign. monogram. Olie på lærred. 40 x 50.
Vurdering :
2442/756Lyngby
Evgenij Klenø: Uden titel. Sign. Klenø. Olie på lærred. 50x53.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/772Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/773Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/774Lyngby
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2442/778Lyngby
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2442/779Lyngby
Vurdering :
2442/782Lyngby
Elisabeth Toubro: Uden titel. Usign. Delvis bemalet porcelæn med applikationer. H. 28,5. B./D. 22.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/783Lyngby
Svend Rathsack: Ung pige med hejre. Sign. SR. Mørkpatineret bronze. 21,5 x 13 x 13.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/784Lyngby
Kai Nielsen: "Venus Kalipygos", 1909. Sign. Kai Nielsen. Guldpatineret bronze. 19 x 8 x 7.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: