2442/529Lyngby
Jens-Flemming Sørensen: Medusa. Usign. Delvist poleret marmor. H. 45. Medfølgende sokkel af gips H. 90. (2)
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud:
2442/559Lyngby
Lothar Fischer: Uden titel. Sign. Lothar Fischer 1964. Lertøj. 25 x 19 x 16.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2442/640Lyngby
Marco Evaristti: "Wasted". Usign. Aluminium. 43 x 43 x 43.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2442/646Lyngby
Marie Madeleine Gautier: "Virage", 2012. Sign. MMG. Mørkpatineret bronze. 60 x 97 x 50.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/664Lyngby
Marco Evaristti: Uden titel. Usign. Sølvpatineret bronze og metal. 35 x 25 x 23.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/665Lyngby
Preben Hornung: Glasmosaik. Usign. Glas og cement monteret i jernramme. 70 x 70.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/666Lyngby
Ubekendt kunstner: Kvindetorso. Usign. Marmor på base af granit. Inkl. base H. 73. B. 40. D. 23.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/675Lyngby
Ubekendt kunstner: Uden titel. Usign. Aluminium på base af træ. Inkl. base H. 127. B. 30. D. 30.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/782Lyngby
Elisabeth Toubro: Uden titel. Usign. Delvis bemalet porcelæn med applikationer. H. 28,5. B./D. 22.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/817Lyngby
Svend Ritter: Uden titel. Usign. Bronze. H. 42.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/859Aarhus
Leif Sylvester: Figur med åben mund. Sign. LS, 1/1. Forsølvet tin på base af sort granit. Unik. H. eksl. base 7.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/868Aarhus
Poul Pava: Uden titel. Sign. Poul Pava. Bemalet stol. H. 57.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: