2442/502Lyngby
Hans Hofmann: Uden titel, ca. 1940. Usign. Tusch, farvekridt og akvarel på papir. Bladstørrelse 28 x 16,5.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2442/505Lyngby
Marco Evaristti: Komposition, 2014. Sign. Evaristti på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 299. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2442/506Aarhus
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2442/509Aarhus
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2442/511Lyngby
Michael Kvium: "Overlevere”, 1988. Sign. betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 20x24.
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2442/523Lyngby
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2442/532Lyngby
Jan Sivertsen: "C44 Modelstudier I", 1988. Sign. med titel og datring på bagsiden. Olie på lærred. 115 x 195.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2442/538Lyngby
Ursula Reuter Christiansen: Uden titel. Sign. Ursula Reuter 89. Olie og pastel på papir. Bladstørrelse 89 x 71.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2442/542Aarhus
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2442/545Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/548Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/550Aarhus
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2442/551Aarhus
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/556Lyngby
Thor Lindeneg: "Drømmen", 1979. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 80 x 122.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/557Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/562Lyngby
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/571Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/575Aarhus
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2442/583Lyngby
Jack Kampmann: Uden titel. Sign. Jack Kampmann. Olie på lærred. 65 x 81.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2442/598Lyngby
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud:
2442/604Lyngby
Sam Jedig: Fra “Danmarksserien”. Sign. Sam Jedig 2015. Mixed media på papir. Bladstørrelse 28 × 19.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/610Lyngby
Arthur Köpcke: Uden titel. Usign. Mixed media på plade med applikationer. 100 x 70.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/616Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2442/617Aarhus
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/625Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/631Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/634Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/635Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/652Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/653Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/655Lyngby
William Anthony: "The poet Wolfram", 1995. Sign. og dateret. Med titel på bagsiden. Byant på papir. Lysmål 22 x 12.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/656Lyngby
Kristian von Hornsleth: "Support, Don't Punish". Sign. Hornsleth. Akryl på lærred. 100 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2442/657Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/660Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/661Aarhus
Kaj Ejstrup: Landskab. Sign. K.E. Olie på lærred. 71 x 90.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/662Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/663Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/674Aarhus
Christine Swane: Byparti. Sign CS. Olie på lærred. 62 x 52.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/676Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/677Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/681Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. J. Birkemose. Mixed media på papir. 49x68,5.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/683Lyngby
Evgenij Klenø: Opstilling. Sign. Klenó. Olie på lærred. 76 x 59.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/684Lyngby
Preben Wölck: "Forårstema", 1974. Sign. Wölck: sign på bagsiden. Olie på lærred. 92 x 73.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/685Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Uden titel. Sign. WSO. Olie på lærred. 80 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/686Aarhus
Vurdering :
2442/691Lyngby
Steffen Jørgensen: "Konfiguration g(10,3)E", 1986. Sign. betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 90x90.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/692Lyngby
Per Damm: Stenbjerg, Thy. Sign. Damm 69; sign. med titel og datering på bagsiden. Oile på lærred. 82x100.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/693Lyngby
Lis Bjergsted: Parti fra Christianshavn. Sign. Lis Bjergsted. Olie på lærred. 61x76.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/694Lyngby
Henning Koppel: Dansk sommerlandskab. Sign. juli 1949. Akvarel på papir. Bladstørrelse 55x76.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2442/695Lyngby
Knud Agger: Skovparti. Sign. Agger. Olie på lærred. 67x82.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/697Lyngby
Orla Muff: Kvinde. Sign. Muff. Olie på lærred. 120x70.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/699Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/702Lyngby
Tróndur Patursson: Skitse til glasrelief. Usign. Akvarel på papir. Bladstørrelse Ca. 48x66. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/712Lyngby
Valdemar Foersom Hegndal: "Se nu stiger solen", 1991. Sign. V.F.H. 91. Olie på lærred. 110x80.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/716Lyngby
Finn Pedersen: "Strengs morning", 2006. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100x80.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/719Lyngby
Poul S. Nielsen: Interiør med børn. Sign. monogram PN 67. Olie på lærred. 100x70.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/722Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2442/723Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/724Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2442/726Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2442/727Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: