2442/506Aarhus
Albert Bertelsen: "Den norske færge", 1973. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2442/509Aarhus
Preben Fjederholt: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 99 x 99. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2442/542Aarhus
Esben Hanefelt Kristensen: "I den blå bjergløves domæne". Sign. monogram 91. Olie på plade. 56 x 54.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/545Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/548Aarhus
Poul Ekelund: Kvindeportræt. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 51 x 55.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/550Aarhus
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2442/551Aarhus
Svavar Gudnason: Komposition. Usign. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 29 x 23.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/557Aarhus
Anna Maria Lütken: Interiør. Sign. AML. Olie på plade. 40 x 57.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/575Aarhus
Esben Hanefelt Kristensen: "Grævling og halvgrævling". Sign. monogram 2002. Olie på plade. 54 x 40.
Vurdering :
2442/617Aarhus
Gerda Nietzer: Fransk anemone. Sign. Gerda Nietzer, 2010. Olie på lærred. 110 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/635Aarhus
Billy Sjur Ohlsen: Klippekyst, Norge. Sign. Sjur Ohlsen. Olie på lærred. 100 x 110.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/657Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/660Aarhus
Matthias Brandes: "Moon-fairy". 2016. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 120 x 100.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/661Aarhus
Kaj Ejstrup: Landskab. Sign. K.E. Olie på lærred. 71 x 90.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/662Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/663Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/674Aarhus
Christine Swane: Byparti. Sign CS. Olie på lærred. 62 x 52.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/676Aarhus
Tofig Aghababayev: Uden titel. Sign. A. Tofig. Olie på lærred. 120 x 86.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/677Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/686Aarhus
Niels Erik Skovballe: "Druer på et Musselmalet fad". Sign. monogram 2009; Sign. på bagsiden. Olie på plade. 20 x 24.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/699Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/722Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2442/723Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/724Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2442/727Aarhus
José Madureira Vasconcellos: Erotisk komposition. Sign. Vasconcellos. Pastel og tusch på papir. Lysmål 24 x 15.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/728Aarhus
Preben Franck Stelvig: Uden titel. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 66 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/742Aarhus
Esben Hanefelt Kristensen: "Blandt engle og svaner". 2009. Sign. monogram. Olie på plade. 55 x 50.
Vurdering :
2442/746Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/764Aarhus
Knud Peter Eel: "Vinter over ørreddammene". Sign. Eel 1962. Olie på lærred. 64 x 83.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/765Aarhus
Tommy Storkholm: "Pigeportræt I", 1985. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 57 x 38.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/771Aarhus
Frede Schilling: "Indtryk fra Auvergne", 1970. Sign. Schilling med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 48 x 65.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/775Aarhus
Knud Agger: Kvindeportræt. Sign. Agger. Olie på lærred. 70 x 58.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/776Aarhus
Otto Deleuran: Komposition. Sign. O Deleuran, 73. Olie på lærred. 76 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/780Aarhus
Axel P. Jensen: Opstilling. Sign. Axel P.J. 42. Olie på lærred. 50 x 71.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/796Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/845Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/847Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/852Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/853Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/854Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/884Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/892Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/900Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/904Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2442/908Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/911Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/952Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud: