2442/535Lyngby
Jóannis Kristensen: Malkepigerne. Sign. Jóannis Kristensen 74. Olie på lærred. 69 x 79.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/541Lyngby
Harald Engman: "Fagre nye verden" (Universel Nyordning), 1941. Sign. Harald Engman. Olie på lærred. 61 x 55.
Vurdering :
40.000 DKK Næste bud:
2442/553Lyngby
Johannes S. Kjarval: Mt. Esjan, Island. Usign. med kunstnerens tekst. Tuschlavering på papir. Lysmål 86 x 113.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2442/595Lyngby
Johannes Carstensen: Opstilling. Sign. Joh. C. Olie på lærred. 75 x 96.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/619Lyngby
Albert Naur: Landskab. Sign. A. Naur. Olie på lærred. 68 x 86.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/682Lyngby
Kræsten Iversen: "Klipper i eftermiddagssol", Svaneke 1951. Sign. KI. Olie på lærred. 68 x 95.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/687Lyngby
Mogens Hertz: Udsigt over havet, Bornholm. Sign. Mogens Hertz. Olie på lærred. 60 x 73.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/696Lyngby
John Christensen: Foraarsdag. Sign. John C. 1938. Blyant på papir. Bladstørrelse 29,5x24,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/698Lyngby
Sigurd Swane: Parti fra Lagares da Beira, Portugal, 1955. Sign. betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 67x82.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/714Lyngby
Ebba Carstensen: Landskab med græssende køer, 63. Sign. Ebba Cartsensen. Olie på lærred. 69x94.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/737Lyngby
Karl Bovin: Exteriør. Sign. Karl Bovin. Olie på lærred. 41x40.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/741Lyngby
Harald Giersing: Studie af to figurer. Usign. Blyant på papir. Bladstørrelse 48 × 35.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: