2442/554Aarhus
Oda Peters: Kystparti med en skrænt. Sign. Oda Peters 1922. Olie på lærred. 64 x 76.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/569Aarhus
Ville Jais Nielsen: Selvportræt. Sign. monogram, 1916. Olie på lærred. 70 x 61.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2442/584Aarhus
Christine Swane: Opstilling. Sign. Csw. Olie på lærred. 29 x 39.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/629Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/647Aarhus
Poul S. Christiansen: Aftenlandskab med et træ. Sign. monogram. Olie på lærred. 32 x 48.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/668Aarhus
Svend Johansen: Haveparti nær Cagnes, Frankrig. Utydeligt sign. Olie på lærred. 101 x 75.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2442/672Aarhus
Gudmund Hentze: Nøgen kvindemodel. Sign. Gudmund Hentze 32. Pastel på papir. Lysmål 74 x 51.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2442/734Aarhus
Axel Bentzen: Portræt. Sign. AB-18. Olie på malerpap. 27 x 23.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/744Aarhus
Axel Bentzen: Portræt af kvinde i rød kjole. Sign. Axel Bentzen, 27. Olie på lærred. 87 x 63.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/767Aarhus
Anders Gudmundsen-Holmgreen: En solbadende kvinde, 1952. Sign. AGH. Olie på plade. 25 x 30.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/781Aarhus
Søren Jørgensen: Træer ved en sø. Sign. SJ. Olie på lærred. 65 x 55.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/841Aarhus
Eline Hertz Jespersen: Landskab. Sign. Eline Hertz Jespersen 1930. Olie på lærred, monteret på masonit. 45 x 50.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/843Aarhus
Oda Peters: Figurbillede. Usign. Olie på plade. 31 x 27.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/855Aarhus
Jack Kampmann: Landskab med hus i forgrunden. Sign. Jack Kampmann. Olie på lærred 24 x 33.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/890Aarhus
Mogens Vantore: Opstilling. Sign. Vantore. Olie på lærred. 71 x 76.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2442/893Aarhus
Karl Larsen: Opstilling. Sign. Karl Larsen. Olie på lærred. 39 x 47.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2442/898Aarhus
Jens Nielsen: Parti med sejlskibe og sydlandsk parti. Sign. Jens. To akvareller på papir. 30 x 43 og 22 x 27. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/950Aarhus
Knud Kyhn: "Kæmpende elefanter". Sign. monogram, 22. Tusch på papir. Bladstørrelse 26 x 23.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: