2442/515Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA, 48/90. Litografi. Bladstørrelse 77 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/521Aarhus
Georg Baselitz: Uden titel. Sign. G. Baselitz 87, 14/20. Koldnålsradering. Bladstørrelse 66 x 50.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2442/526Lyngby
Robert Indiana: “Love”. Sign. R. Indiana, IX/XX. Udstillingsplakat fra Louisiana 1972. Lysmål 84×61.
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud:
2442/565Lyngby
Sergei Sviatchenko: Fire compositioner. Alle sign. og nummereret. Litografi i farver. Lysmål 70 x 52 og 48 x 36. (4)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/568Lyngby
Julio Le Parc: Tre kompositioner. Alle sign. Le Parc, hhv. 7/50 og 8/50. Litografier i farver. Bladstørrelse 100 x 70. Uindrammet. (3)
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/574Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/577Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/580Lyngby
Robert Jacobsen: "Tokyo", 1990. Sign. Rob Jacobsen, 81/250. Litografi i farver. Lysmål 41 x 56.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/586Lyngby
Richard Mortensen: Komposition. Sign. Mortensen 73, 24/75. Serigrafi i farver. Lysmål 65 x 49.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/592Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/638Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/649Lyngby
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 76/90. Litografi i farver. Bladstørrelse 56 × 56,5. Uindrammet.
Vurdering :
2442/651Lyngby
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 69/90. Litografi. Bladstørrelse 20 × 52. Uindrammet.
Vurdering :
2442/658Aarhus
John Olsen: Syv grafiske blade fra Island. Alle sign. og nummereret. Raderinger. Bladstørrelse 38 x 50. I mappe. (7)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/659Aarhus
John Olsen: "Tilegnelse". Sign. John Olsen, 97. Litografier i farver, 88/100. Bladstørrelse 65 x 50. Uindrammede. (4)
Vurdering :
2442/673Aarhus
Richard Mortensen: Komposition. 1990. Sign. Richard Mortensen, 24-IX-90. Collage. Lysmål 70 x 51.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/704Aarhus
A. R. Penck: Uden titel. Sign. A. R. Penck, 5/24. Radering og akvatinite i farver. Bladstørrelse 64 x 76.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2442/707Aarhus
Sven Dalsgaard: Figurkomposition. Sign. Sven Dalsgaard 86, 136/200. Radering. Bladstørrelse 75 x 64. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/710Lyngby
Per Kirkeby: “Poul Hammerich prisen”. Sign. PK 95. Litografisk plakat i farver. Lysmål 84x60.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/720Lyngby
Jean Miotte: To kompositioner. Begge sign. Miotte, 5/25 og 120/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 75x56. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/721Lyngby
Vladimir Velickovic: Uden titel, 1993. Sign. Velickovic, XVI/XXV. Litografi i farver. Bladstørrelse 90 x 62. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/755Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Usign. Radering. Bladstørrelse 65 x 52. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/760Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/768Aarhus
Per Kirkeby: "Grønlandsbilleder". Sign. PK 93. Litografisk plakat i farver. Bladmål 84 x 61.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/772Lyngby
Arne Haugen Sørensen: To kompositioner. Begge sign. og nummeret. Litografi i farver. Lysmål 48 x 70. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/774Lyngby
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2442/790Lyngby
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. Mogens Andersen 75, 230/300. Litografi i farver. Lysmål 75 x 55.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/792Lyngby
Hans Voigt Steffensen: To kompositioner. Begge sign., 61/160. Litografi i farver. Lysmål 38 x 47. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/820Lyngby
Kurt Trampedach: Selvportræt. Sign. Kurt Trampedach 78, 59/99. Litografi. Lysmål 82x59.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/821Lyngby
Tor Bjurström: Blomster i vase. Sign. Bjurström, med dedikation. Litografi i farver. Bladstørrelse 98 x 62.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/829Lyngby
Walasse Ting: Model. Sign. Ting 77, 30/100. Litografi i farver. Lysmål 69 x 96.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/830Lyngby
Svend Wiig Hansen: Komposition 1989. Sign. Wiig Hansen. Litografisk udstillingsplakat. Bladstørrelse 179 x 110.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/840Aarhus
Johnny Madsen: Uden titel. Sign. Johnny Madsen, EA 10/25. Serigrafi i farver. Bladstørrelse. 32 x 47.
Vurdering :
2442/866Aarhus
Jack Kampmann: Parti fra Færøerne. Sign. Litografi. Bladstørrelse 38 x 44. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/881Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/885Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/895Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/896Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2442/899Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2442/906Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/940Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 91, 108/110. Litografi. Bladstørrelse 65 x 48. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/941Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA, 64/150. Litografi. Bladstørrelse 82 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: