2442/589Lyngby
Asger Jorn: Uden titel, 1963. Sign. Jorn 63, 16/50. Litografi. Bladstørrelse 62 x 46.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/601Lyngby
Corneille: Tre kompositioner. Alle sign. Litografi i farver. Bladstørrelse varierer. Uindrammet. (3)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/622Lyngby
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/643Lyngby
Vurdering :
2442/689Lyngby
Corneille: To kompositioner. Sign. Corneille 96, 126/200. Serigrafi i farver samt sort/hvid. Bladstørrelse 42 x 57. Uindrammet.
Vurdering :
2442/729Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 59, 21/50. Radering i farver. Bladstørrelse 30x23. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/739Aarhus
Carl-Henning Pedersen: "Himmelbåden". Sign. Carl-Henning Pedersen, 91/150. Litografi. Bladstørrelse 76 x 56.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/747Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 72, E.A. Radering i farver. Bladstørrelse 50,5x59.
Vurdering :
2442/751Lyngby
Corneille: “Femmes et oiseaux”. Otte kompositioner. Sign. Corneille 98, 7/60. Radering i farver. Bladstørrelse 48×36.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2442/752Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 70, 69/75. Litografi i farver. Lysmål 47x29.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/802Lyngby
Henry Heerup: Decembristerne, 1987. Sign. Heerup, 159/200. Offset i farver. Bladstørrelse 85x62. Uindrammet.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2442/832Lyngby
Henry Heerup: "Mozart Fantasi". Sign. Heerup 56. Linoleumstryk. Lysmål 79 x 199.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/856Aarhus
Pierre Alechinsky: Uden titel. Sign. Alechinsky 38/150. Litografi i farver. Lysmål 30 x 21.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: