2442/745Aarhus
Ubekendt kunstner, 1930-1940'erne: Liggende, nøgen kvinde. Utydeligt sign. Sandsten. L. 63.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2442/859Aarhus
Leif Sylvester: Figur med åben mund. Sign. LS, 1/1. Forsølvet tin på base af sort granit. Unik. H. eksl. base 7.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/868Aarhus
Poul Pava: Uden titel. Sign. Poul Pava. Bemalet stol. H. 57.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/953Aarhus
Niels Helledie: Kristushoved. Usign. Skulptur af delvis matglaseret stentøj. H. 16.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: