-
2442/506Aarhus
Albert Bertelsen: "Den norske færge", 1973. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 100.
Sælges
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
-
2442/509Aarhus
Preben Fjederholt: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 99 x 99. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
-
2442/528Aarhus
Bentemarie Kjeldbæk: Uden titel, 2010/11. Sign Bentemarie Kjeldbæk. Olie på lærred. 200 x 140.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2442/542Aarhus
Esben Hanefelt Kristensen: "I den blå bjergløves domæne". Sign. monogram 91. Olie på plade. 56 x 54.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2442/545Aarhus
Henrik Busk Andersen: Uden titel. Sign. monogram. Akryl på lærred. 120 x 90.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2442/548Aarhus
Poul Ekelund: Kvindeportræt. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 51 x 55.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2442/550Aarhus
Wiliam Skotte Olsen: Portræt. Sign. WSO. Olie på lærred. 96 x 67.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2442/551Aarhus
Svavar Gudnason: Komposition. Usign. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 29 x 23.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2442/554Aarhus
Oda Peters: Kystparti med en skrænt. Sign. Oda Peters 1922. Olie på lærred. 64 x 76.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2442/557Aarhus
Anna Maria Lütken: Interiør. Sign. AML. Olie på plade. 40 x 57.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/560Aarhus
Peter Skovgaard: Uden titel. To kompositioner. Sign. Skovgaard. Olie på lærred. Hver 25 x 25. (2)
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2442/569Aarhus
Ville Jais Nielsen: Selvportræt. Sign. monogram, 1916. Olie på lærred. 70 x 61.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2442/575Aarhus
Esben Hanefelt Kristensen: "Grævling og halvgrævling". Sign. monogram 2002. Olie på plade. 54 x 40.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2442/584Aarhus
Christine Swane: Opstilling. Sign. Csw. Olie på lærred. 29 x 39.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/617Aarhus
Gerda Nietzer: Fransk anemone. Sign. Gerda Nietzer, 2010. Olie på lærred. 110 x 100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2442/629Aarhus
Poul S. Nielsen: Udsigt over hustage. 1954. Sign. monogram. Olie på lærred. 73 x 88.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2442/635Aarhus
Billy Sjur Ohlsen: Klippekyst, Norge. Sign. Sjur Ohlsen. Olie på lærred. 100 x 110.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2442/647Aarhus
Poul S. Christiansen: Aftenlandskab med et træ. Sign. monogram. Olie på lærred. 32 x 48.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/650Aarhus
Anne-Mette Cortsen: Uden titel. Sign. Anne-Mette Cortsen. Akryl på lærred. 180 x 150. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/657Aarhus
Henrik Busk Andersen: Uden titel. Sign. monogram. Akryl på lærred. 120 x 90.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/660Aarhus
Matthias Brandes: "Moon-fairy". 2016. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 120 x 100.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2442/661Aarhus
Kaj Ejstrup: Landskab. Sign. K.E. Olie på lærred. 71 x 90.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/662Aarhus
Katadgu Birol: Komposition. Sign. Birol. Olie på lærred. 100 x 90.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/663Aarhus
Anita Jørgensen: Uden titel. 2005. Sign. på bagsiden. Akryl, papir og bly på lærred. 36 x 36. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/668Aarhus
Svend Johansen: Haveparti nær Cagnes, Frankrig. Utydeligt sign. Olie på lærred. 101 x 75.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2442/672Aarhus
Gudmund Hentze: Nøgen kvindemodel. Sign. Gudmund Hentze 32. Pastel på papir. Lysmål 74 x 51.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2442/674Aarhus
Christine Swane: Byparti. Sign CS. Olie på lærred. 62 x 52.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2442/676Aarhus
Tofig Aghababayev: Uden titel. Sign. A. Tofig. Olie på lærred. 120 x 86.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2442/677Aarhus
Henrik Busk Andersen: Uden titel. Sign. monogram. Akryl på lærred. 120 x 90.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2442/686Aarhus
Niels Erik Skovballe: "Druer på et Musselmalet fad". Sign. monogram 2009; Sign. på bagsiden. Olie på plade. 20 x 24.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/699Aarhus
Bengt Koch: Nøgen kvinde. Sign. B. Koch. Olie på lærred. 89 x 68.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/705Aarhus
Ljudmila Vodopic: Uden titel. Sign. Ljudmila. Akryl på lærred. 180 x 120. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/711Aarhus
Lis Zwick: "Vinter på Drakabygget". Sign. Lis Zwick, 1985. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 24 x 16.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2442/715Aarhus
Lis Zwick: "Vinter på Drakabygget". Sign. Lis Zwick, 1985. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 24 x 16.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2442/718Aarhus
Wiliam Skotte Olsen: Uden titel. Sign. WSO. Olie på pap. 8 x 8.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2442/722Aarhus
Kai Führer: Uden titel. Sign. på bagsiden Kai Führer, Paris 86. Olie på lærred. 66 x 66.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2442/723Aarhus
Wiliam Skotte Olsen: Figurer, hus og fugl. Sign. WSO 94. Olie på plade. 54 x 100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2442/724Aarhus
Knud Kristensen: "Vintereftermiddag med snekastere - Thy". 1961. Sign. Knud Kristense 61. Olie på lærred. 66 x 85.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2442/727Aarhus
José Madureira Vasconcellos: Erotisk komposition. Sign. Vasconcellos. Pastel og tusch på papir. Lysmål 24 x 15.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2442/728Aarhus
Preben Franck Stelvig: Uden titel. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 66 x 66.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/734Aarhus
Axel Bentzen: Portræt. Sign. AB-18. Olie på malerpap. 27 x 23.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/742Aarhus
Esben Hanefelt Kristensen: "Blandt engle og svaner". 2009. Sign. monogram. Olie på plade. 55 x 50.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2442/744Aarhus
Axel Bentzen: Portræt af kvinde i rød kjole. Sign. Axel Bentzen, 27. Olie på lærred. 87 x 63.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2442/746Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Landskab. Sign, monogram, 62. Olie på lærred. 67 x 73.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/764Aarhus
Knud Peter Eel: "Vinter over ørreddammene". Sign. Eel 1962. Olie på lærred. 64 x 83.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/765Aarhus
Tommy Storkholm: "Pigeportræt I", 1985. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 57 x 38.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/767Aarhus
Anders Gudmundsen-Holmgreen: En solbadende kvinde, 1952. Sign. AGH. Olie på plade. 25 x 30.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2442/771Aarhus
Frede Schilling: "Indtryk fra Auvergne", 1970. Sign. Schilling med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 48 x 65.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/775Aarhus
Knud Agger: Kvindeportræt. Sign. Agger. Olie på lærred. 70 x 58.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/776Aarhus
Otto Deleuran: Komposition. Sign. O Deleuran, 73. Olie på lærred. 76 x 60.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/780Aarhus
Axel P. Jensen: Opstilling. Sign. Axel P.J. 42. Olie på lærred. 50 x 71.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/781Aarhus
Søren Jørgensen: Træer ved en sø. Sign. SJ. Olie på lærred. 65 x 55.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/796Aarhus
Lis Zwick: "Flaskepost til Jørgen sørøvere, fra Lis havfrue". Sign. Akvarel og tusch på papir. Bladstørrelse 20 x 28 cm.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/841Aarhus
Eline Hertz Jespersen: Landskab. Sign. Eline Hertz Jespersen 1930. Olie på lærred, monteret på masonit. 45 x 50.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/843Aarhus
Oda Peters: Figurbillede. Usign. Olie på plade. 31 x 27.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/845Aarhus
Knud Agger: Kvindeportræt. Sign. Agger. Olie på lærred. 50 x 45.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/847Aarhus
Preben Wölck: "Komposition". Sign. Wölck med titel på bagsiden. Olie på lærred. 44 x 32.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/852Aarhus
Emil Gregersen: Opstilling. Sign. Emil G 69. Olie på lærred. 27 x 41.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/853Aarhus
Kai E. Christiansen: Figurer. Sign. Kai E. Chr. Olie på lærred. 41 x 37.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2442/854Aarhus
Helge Ernst: "Studie", 1982. Sign. HE samt på bagsiden. Olie på plade. 21 x 28
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/855Aarhus
Jack Kampmann: Landskab med hus i forgrunden. Sign. Jack Kampmann. Olie på lærred 24 x 33.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: