-
2442/676Aarhus
Tofig Aghababayev: Uden titel. Sign. A. Tofig. Olie på lærred. 120 x 86.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2442/677Aarhus
Henrik Busk Andersen: Uden titel. Sign. monogram. Akryl på lærred. 120 x 90.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2442/681Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. J. Birkemose. Mixed media på papir. 49x68,5.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/682Lyngby
Kræsten Iversen: "Klipper i eftermiddagssol", Svaneke 1951. Sign. KI. Olie på lærred. 68 x 95.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2442/683Lyngby
Evgenij Klenø: Opstilling. Sign. Klenó. Olie på lærred. 76 x 59.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/684Lyngby
Preben Wölck: "Forårstema", 1974. Sign. Wölck: sign på bagsiden. Olie på lærred. 92 x 73.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/685Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Uden titel. Sign. WSO. Olie på lærred. 80 x 100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/686Aarhus
Niels Erik Skovballe: "Druer på et Musselmalet fad". Sign. monogram 2009; Sign. på bagsiden. Olie på plade. 20 x 24.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/687Lyngby
Mogens Hertz: Udsigt over havet, Bornholm. Sign. Mogens Hertz. Olie på lærred. 60 x 73.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2442/691Lyngby
Steffen Jørgensen: "Konfiguration g(10,3)E", 1986. Sign. betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 90x90.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/692Lyngby
Per Damm: Stenbjerg, Thy. Sign. Damm 69; sign. med titel og datering på bagsiden. Oile på lærred. 82x100.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2442/693Lyngby
Lis Bjergsted: Parti fra Christianshavn. Sign. Lis Bjergsted. Olie på lærred. 61x76.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/694Lyngby
Henning Koppel: Dansk sommerlandskab. Sign. juli 1949. Akvarel på papir. Bladstørrelse 55x76.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2442/695Lyngby
Knud Agger: Skovparti. Sign. Agger. Olie på lærred. 67x82.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2442/696Lyngby
John Christensen: Foraarsdag. Sign. John C. 1938. Blyant på papir. Bladstørrelse 29,5x24,5.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/697Lyngby
Orla Muff: Kvinde. Sign. Muff. Olie på lærred. 120x70.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/698Lyngby
Sigurd Swane: Parti fra Lagares da Beira, Portugal, 1955. Sign. betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 67x82.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2442/699Aarhus
Bengt Koch: Nøgen kvinde. Sign. B. Koch. Olie på lærred. 89 x 68.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/702Lyngby
Tróndur Patursson: Skitse til glasrelief. Usign. Akvarel på papir. Bladstørrelse Ca. 48x66. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/705Aarhus
Ljudmila Vodopic: Uden titel. Sign. Ljudmila. Akryl på lærred. 180 x 120. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/711Aarhus
Lis Zwick: "Vinter på Drakabygget". Sign. Lis Zwick, 1985. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 24 x 16.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2442/712Lyngby
Valdemar Foersom Hegndal: "Se nu stiger solen", 1991. Sign. V.F.H. 91. Olie på lærred. 110x80.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2442/714Lyngby
Ebba Carstensen: Landskab med græssende køer, 63. Sign. Ebba Cartsensen. Olie på lærred. 69x94.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/715Aarhus
Lis Zwick: "Vinter på Drakabygget". Sign. Lis Zwick, 1985. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 24 x 16.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/716Lyngby
Finn Pedersen: "Strengs morning", 2006. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100x80.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/718Aarhus
Wiliam Skotte Olsen: Uden titel. Sign. WSO. Olie på pap. 8 x 8.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/719Lyngby
Poul S. Nielsen: Interiør med børn. Sign. monogram PN 67. Olie på lærred. 100x70.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2442/722Aarhus
Kai Führer: Uden titel. Sign. på bagsiden Kai Führer, Paris 86. Olie på lærred. 66 x 66.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2442/723Aarhus
Wiliam Skotte Olsen: Figurer, hus og fugl. Sign. WSO 94. Olie på plade. 54 x 100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2442/724Aarhus
Knud Kristensen: "Vintereftermiddag med snekastere - Thy". 1961. Sign. Knud Kristense 61. Olie på lærred. 66 x 85.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2442/725Lyngby
Mogens Balle: Uden titel, 1971. Sign. MB og datering på bagsiden. Akryl på masonit. 23,5x28,5.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/726Lyngby
Hans Christian Rylander: "Dekorativt forsøg med figur". Sign. HCR. Olie og akryl på lærred. 30 x 30.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2442/727Aarhus
José Madureira Vasconcellos: Erotisk komposition. Sign. Vasconcellos. Pastel og tusch på papir. Lysmål 24 x 15.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2442/728Aarhus
Preben Franck Stelvig: Uden titel. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 66 x 66.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/734Aarhus
Axel Bentzen: Portræt. Sign. AB-18. Olie på malerpap. 27 x 23.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/737Lyngby
Karl Bovin: Exteriør. Sign. Karl Bovin. Olie på lærred. 41x40.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2442/738Lyngby
Paul Høm: Portræt af en ung mand. Sign. Høm. Olie på lærred. 46x33.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2442/740Lyngby
J.V. Martin: "Grimassernes ophobning", 1978. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 35x45.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/741Lyngby
Harald Giersing: Studie af to figurer. Usign. Blyant på papir. Bladstørrelse 48 × 35.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/742Aarhus
Esben Hanefelt Kristensen: "Blandt engle og svaner". 2009. Sign. monogram. Olie på plade. 55 x 50.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/743Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel, 1998. Sign. og datering på bagsiden. Olie og akryl på lærred. 40x50.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/744Aarhus
Axel Bentzen: Portræt af kvinde i rød kjole. Sign. Axel Bentzen, 27. Olie på lærred. 87 x 63.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2442/746Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Landskab. Sign, monogram, 62. Olie på lærred. 67 x 73.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/749Lyngby
Nes Lerpa: Komposition, 1985. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 130 x 100.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2442/753Lyngby
Preben Wölck: "Aften tegn", 1963. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 47 x 55.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2442/754Lyngby
Hans Øllgaard: Landskab med kvinde. Sign. monogram. Olie på lærred. 40 x 50.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/756Lyngby
Evgenij Klenø: Uden titel. Sign. Klenø. Olie på lærred. 50x53.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/764Aarhus
Knud Peter Eel: "Vinter over ørreddammene". Sign. Eel 1962. Olie på lærred. 64 x 83.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/765Aarhus
Tommy Storkholm: "Pigeportræt I", 1985. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 57 x 38.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/767Aarhus
Anders Gudmundsen-Holmgreen: En solbadende kvinde, 1952. Sign. AGH. Olie på plade. 25 x 30.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2442/771Aarhus
Frede Schilling: "Indtryk fra Auvergne", 1970. Sign. Schilling med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 48 x 65.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/773Lyngby
Christian Schmidt-Rasmussen: Uden titel. Sign. C Schmit 94. Mixed media collage. Bladstørrelse 55 x 75. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/775Aarhus
Knud Agger: Kvindeportræt. Sign. Agger. Olie på lærred. 70 x 58.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/776Aarhus
Otto Deleuran: Komposition. Sign. O Deleuran, 73. Olie på lærred. 76 x 60.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/778Lyngby
Lars Dan: Landskab, 1984/85-86. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 80.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2442/779Lyngby
Sven Havsteen-Mikkelsen: Landskab. Sign. SHM. Olie på lærred. 32 x 38.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/780Aarhus
Axel P. Jensen: Opstilling. Sign. Axel P.J. 42. Olie på lærred. 50 x 71.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/781Aarhus
Søren Jørgensen: Træer ved en sø. Sign. SJ. Olie på lærred. 65 x 55.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/787Lyngby
Christian Lemmerz: Uden titel. Sign. Lemmerz 86. Kuglepen, blyant og oliepletter på papir. Bladstørrelse 42 x 29,5.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2442/788Lyngby
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Rob Jacobsen. Mixed media på papir. Bladstørrelse 12 x 11.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/789Lyngby
Steffen Jørgensen: "Desargens-konfiguration femkantsserie: 6", 1980. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 90x90.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2442/793Lyngby
Peter Hentze: Uden titel, 1988. Sign. Otte kompositioner. Airbrush, tusch og goauche på papir. 52x39. (8)
Sælges
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: