2442/515Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA, 48/90. Litografi. Bladstørrelse 77 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/521Aarhus
Georg Baselitz: Uden titel. Sign. G. Baselitz 87, 14/20. Koldnålsradering. Bladstørrelse 66 x 50.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2442/526Lyngby
Robert Indiana: “Love”. Sign. R. Indiana, IX/XX. Udstillingsplakat fra Louisiana 1972. Lysmål 84×61.
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud:
2442/530Aarhus
Hans Scherfig: "Mandril". Sign. Scherfig 1972, 36/280. Litografi i farver. Lysmål 33,5 x 40,5
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/565Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/568Lyngby
Julio Le Parc: Tre kompositioner. Alle sign. Le Parc, hhv. 7/50 og 8/50. Litografier i farver. Bladstørrelse 100 x 70. Uindrammet. (3)
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/574Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/577Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/580Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/586Lyngby
Richard Mortensen: Komposition. Sign. Mortensen 73, 24/75. Serigrafi i farver. Lysmål 65 x 49.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/587Aarhus
Michael Kvium: "Domestic Scene", 2000. Sign. Kvium, 3/50. Radering. Bladstørrelse 36,5 x 36,5. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/589Lyngby
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/592Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/601Lyngby
Corneille: Tre kompositioner. Alle sign. Litografi i farver. Bladstørrelse varierer. Uindrammet. (3)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/607Lyngby
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2442/622Lyngby
Vurdering :
2442/638Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/643Lyngby
Vurdering :
2442/649Lyngby
Vurdering :
2442/651Lyngby
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 69/90. Litografi. Bladstørrelse 20 × 52. Uindrammet.
Vurdering :
2442/658Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/659Aarhus
John Olsen: "Tilegnelse". Sign. John Olsen, 97. Litografier i farver, 88/100. Bladstørrelse 65 x 50. Uindrammede. (4)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/673Aarhus
Richard Mortensen: Komposition. 1990. Sign. Richard Mortensen, 24-IX-90. Collage. Lysmål 70 x 51.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/689Lyngby
Corneille: To kompositioner. Sign. Corneille 96, 126/200. Serigrafi i farver samt sort/hvid. Bladstørrelse 42 x 57. Uindrammet.
Vurdering :
2442/703Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2442/704Aarhus
A. R. Penck: Uden titel. Sign. A. R. Penck, 5/24. Radering og akvatinite i farver. Bladstørrelse 64 x 76.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2442/706Aarhus
Erik A. Frandsen: Uden titel. Sign. Erik A frandsen 12, 190/200. Litografi i farver. Bladstørrelse 54 x 38. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/707Aarhus
Sven Dalsgaard: Figurkomposition. Sign. Sven Dalsgaard 86, 136/200. Radering. Bladstørrelse 75 x 64. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/709Aarhus
Jørgen Nash: "Mexikansk Donna". Sign. Jørgen Nash, 2002, 169/200. Litografi i farver. Lysmål 100 x 71.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/710Lyngby
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/720Lyngby
Jean Miotte: To kompositioner. Begge sign. Miotte, 5/25 og 120/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 75x56. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/721Lyngby
Vladimir Velickovic: Uden titel, 1993. Sign. Velickovic, XVI/XXV. Litografi i farver. Bladstørrelse 90 x 62. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/729Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 59, 21/50. Radering i farver. Bladstørrelse 30x23. Uindrammet.
Vurdering :
2442/739Aarhus
Carl-Henning Pedersen: "Himmelbåden". Sign. Carl-Henning Pedersen, 91/150. Litografi. Bladstørrelse 76 x 56.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/747Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 72, E.A. Radering i farver. Bladstørrelse 50,5x59.
Vurdering :
2442/751Lyngby
Corneille: “Femmes et oiseaux”. Otte kompositioner. Sign. Corneille 98, 7/60. Radering i farver. Bladstørrelse 48×36.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2442/752Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 70, 69/75. Litografi i farver. Lysmål 47x29.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/755Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/760Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/768Aarhus
Per Kirkeby: "Grønlandsbilleder". Sign. PK 93. Litografisk plakat i farver. Bladmål 84 x 61.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/772Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/774Lyngby
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2442/785Lyngby
Hans Scherfig: “Skaberak-tapir”. Sign. Scherfig 1968, 198/260. Litografi i farver. Lysmål 50 x 66.
Vurdering :
2442/790Lyngby
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. Mogens Andersen 75, 230/300. Litografi i farver. Lysmål 75 x 55.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/791Lyngby
Rasmus Eckhardt: "Souvenir", 96. Sign. med titel og datering på bagsiden. Fotoprint på lærred. 40x50. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/792Lyngby
Hans Voigt Steffensen: To kompositioner. Begge sign., 61/160. Litografi i farver. Lysmål 38 x 47. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/802Lyngby
Henry Heerup: Decembristerne, 1987. Sign. Heerup, 159/200. Offset i farver. Bladstørrelse 85x62. Uindrammet.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2442/820Lyngby
Kurt Trampedach: Selvportræt. Sign. Kurt Trampedach 78, 59/99. Litografi. Lysmål 82x59.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2442/821Lyngby
Tor Bjurström: Blomster i vase. Sign. Bjurström, med dedikation. Litografi i farver. Bladstørrelse 98 x 62.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2442/829Lyngby
Walasse Ting: Model. Sign. Ting 77, 30/100. Litografi i farver. Lysmål 69 x 96.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2442/830Lyngby
Svend Wiig Hansen: Komposition 1989. Sign. Wiig Hansen. Litografisk udstillingsplakat. Bladstørrelse 179 x 110.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/832Lyngby
Henry Heerup: "Mozart Fantasi". Sign. Heerup 56. Linoleumstryk. Lysmål 79 x 199.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2442/840Aarhus
Johnny Madsen: Uden titel. Sign. Johnny Madsen, EA 10/25. Serigrafi i farver. Bladstørrelse. 32 x 47.
Vurdering :
2442/856Aarhus
Pierre Alechinsky: Uden titel. Sign. Alechinsky 38/150. Litografi i farver. Lysmål 30 x 21.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/866Aarhus
Jack Kampmann: Parti fra Færøerne. Sign. Litografi. Bladstørrelse 38 x 44. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/881Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/885Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/895Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2442/896Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2442/897Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2442/899Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: