2442/48Aarhus
Et par barok stager af tin, balusterformede stammer på ligeknækkede fodstykker. 18. årh. H. 19. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2442/66Aarhus
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Kvindefigur. Betegnet P Philippe. Skulptur af bronze. H. 36. L. 54.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2442/114Aarhus
Et par Næstvedstager af patineret messing, balusterformede stammer på runde. 18. årh. H. 13,5. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/138Aarhus
Klokkestage af messing, balusterformet stamme på rundt, hvælvet fodstykke. 18. årh. H. 13.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/276Aarhus
Fransk bordlampe af forgyldt bronze, rigt ståbt med bladværk. 19. århs. slutning. H. eksl. montering 50.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2442/277Aarhus
Fransk bordlampe af delvist forgyldt bronze. Charles Xs form, 19. århs. slutning. H. eksl. montering 48.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: