2438/833
Johannes C. Bjerg: Moder med børn, 1930. Usign. Relief af gips. 110 x 100 x 13.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Ikke solgt
2438/809
Einar Utzon-Frank: Buste. Sign. UF. Udført og stemplet hos L. Rasmussen. Grønpatineret bronze. H. 57. (2)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.800 DKK -
2438/753
Rita Kernn-Larsen: Halskæde sammensat af halvkugleformede led af lertøj, dekoreret med grøn glasur. Usign. L. 55.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2438/725
Johannes Hansen: Siddende pige. Sign. monogram. Stemplet brdr. grage bronzestøberier. Grønpatineret bronze. H. 25.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2438/556
Anker Hoffmann: “Nina”. Sign. monogram AH 64, B9. Patineret bronze. H. inkl. sokkel 43.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
13.000 DKK -
2438/553
Anker Hoffmann: Liggende kvinde. Sign. Anker Hoffmann 196110/12. Patineret bronze. H. 22. L. 42. B. 16.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK