2438/968
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2438/952
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
650 DKK -
2438/937
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2438/914
Eugeni Noormagi: Portræt af en siddende kvinde. Usigneret. Fresko. 98 x 50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2438/911
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2438/901
Leo Thellefsen: Fest i gaden. Sign. Leo Th. Olie på lærred. 73 x 84.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2438/879
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2438/868
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2438/860
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK -
2438/854
Leif Lage: Uden titel, 1972. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 115 x 89.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2438/853
Deborah Sengl: "Mærsk". Sign. Deborah Sengel 2008. Mixed media collage. Bladstørrelse 60 x 42. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2438/852
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2438/851
Frans Kannik: Uden titel. Sign. Frans Kannik 2002. Olie på lærred. 125 x 95.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
2438/850
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2438/846
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2438/844
William Hansen: Fugle. Sign. monogram. Olie på lærred. 16 x 50.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2438/843
Rolf Gjedsted: Uden titel. Sign. Rolf Gjedsted. Olie på papir. 140 x 100.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2438/839
Niels Reumert: "Mand og Kvinde", 1989, Geneve. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 97 x 100.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
2.900 DKK -
2438/837
Nes Lerpa: Komposition, 1981. Sign. på bagsiden Nes Lerpa. Olie på lærred. 110 x 95.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2438/836
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2438/818
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2438/825
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2438/816
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2438/822
Anna Rasmussen: Fugle og blomster. Sign. AR, 76 i klippet. Papirklip/psaligrafi. 62 x 46,5.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2438/817
Jean-Michel Meurice: Uden titel, 1977. Sign. og dateret på bagsiden. Blæk på papir. Bladstørrelse 49 x 64.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
2438/789
Hasse Juul: "Vasketøj", ca. 1963. Betegnet på bagsiden. Olie på lærred. 31 x 36.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2438/813
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2438/812
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
2438/800
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2438/772
Lukasz Korolkiewicz: Uden titel. Sign. Ł. Korolkiewicz, 1973. Blyant på papir. Bladstørrelse 48 x 73. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2438/811
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2438/797
Hans Scherfig: “Halvaber”. Sign. Scherfig 1972, 235/280. Litografi i farver. Lysmål 51 x 35.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK -
2438/799
Seppo Mattinen: Kyssende par. Sign. Seppo Mattinen 76. Olie på træ. 25 x 25.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2438/798
Wilhelm Freddie: Uden titel. Sign. Freddie / 76. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 17 x 26.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2438/785
Arthur Köpcke: Hår, 1969. Usign. Mixed media på plade med applikationer. 100 x 70.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2438/794
Fred Sieger: Uden titel. Sign. Sieger 1969. Olie på lærred. 65 x 80.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2438/793
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2438/788
Mogens Valeur: Landskab med huse. Sign. M. Valeur 73. Olie på lærred. 43 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2438/767
Hasse Juul: Vinterlandskab, 1970. Sign. HJ; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 30 x 34.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2438/783
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2438/780
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2438/779
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Ikke solgt
2438/774
Trine Skovgaard: "Spor fra Serengeti". 1997. Sign. Trine Skovgaard. Olie på plade. 122 x 100.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2438/764
Jack Kampmann: Udsigt over havet. Sign. Kampmann 61. Olie på lærred. 50 x 54.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2438/766
Kay Christensen: "Mads a Cieurac". Sign. Kay C. 1948. Olie på lærred, opklæbet på nyt lærred. 45 x 59.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2438/761
Mogens Valeur: Opstilling. Sign. M. Valeur 85. Olie på lærred. 55 x 68.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.800 DKK -
2438/759
Preben Hornung: Uden titel. Sign. monogram. Med dedikation på bagsiden. Olie på lærred. 34 x 62.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK -
2438/758
Knud Agger: Kystparti. Sign. Agger. Olie på plade. 64 x 85.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2438/754
Wiliam Skotte Olsen: Tre figurkompositioner. Mixed media på pap. Bladstørrelse 12 x 7, 14 x 14 og 15 x 12. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.450 DKK -
2438/749
Preben Wölck: "Portræt af et landskab". Sign. Wölck; Sign. på bagsiden Wölck 1963. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2438/731
Lars Ahlstrand: Uden titel. Sign. på bagsiden Lars Ahlstrand 2010. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2438/733
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2438/698
Viggo Rørup: Landskab. Sign. V. Rørup 58. Olie på lærred. 73 x 92.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2438/719
Erik Clausen: "Hopla". Sign. Clausen 94. Tusch og gouache på papir. Bladstørrelse 21 x 14,5.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2438/717
Bent Holstein: "The heath", 2015. Sign. på bagsiden. Mixed media på papir. 59 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2438/716
Bent Holstein: "Grey-Violet Tortugas", 2010-2014. Sign. Olie og marmorpulver på lærred. 100 x 140. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2438/709
Georg Poulsen: Solpletter i en skov. Sign. Georg Poulsen. Olie på lærred. 47 x 65.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.700 DKK -
2438/708
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2438/707
Dag Aronson: "Palett billede", 2008. Sign. på bagsiden. Olie med appliaktioner på plade. 40 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2438/704
Børge Ibsen: Landskab med markfelter. Sign. Børge Ibsen. Olie på lærred. 66 x 76.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2438/690
Johnny Schmidt: "Landskab, Færøerne". 2018. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 120.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK