2438/992
Joan Miró: "Derriere le miroir". Usign. To tidsskriftsmapper med litografiske kompositioner. Bladstørrelse 38,5 x 28. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2438/792
Corneille: Uden titel. Sign. Corneille '88, 152/200. Litografi i farver. Lysmål 56 x 76.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2438/791
Corneille: Uden titel. Sign. Corneille '88, 154/200. Litografi i farver. Lysmål 56 x 76.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2438/732
Carl-Henning Pedersen: To kompositioner. Sign. Litografi i farver. Lysmål 61 x 46 og bladstørrelse 76 x 56. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2438/713
Egill Jacobsen: Uden titel. Sign. Egill Jacobsen 1976, 4/20. Litografi i farver. Bladstørrelse 57 x 58.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2438/695
Corneille: "Hommage à Cézanne". Sign. Corneille Paris - Le 9. Janvier 2002, Bon à Tirer. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 82 x 61,5. U.r.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.300 DKK -
2438/672
Corneille: Kvinde og blå kat. Sign. Corneille 96, HC 9/10. Litografi i farver. Bladstørrelse 42 x 58. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2438/640
Asger Jorn: Komposition fra HELD OG HASARD. Sign. Jorn 52. Linoleumssnit. Bladstørrelse 11 x 9.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2438/637
Corneille: Komposition. Sign. Corneille 86, E/A. Litografi i farver. Bladstørrelse 35 x 26.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2438/610
Corneille: "Grand nu bleu", 1998. Sign. Corneille, E/A. Radering i farver. Bladstørrelse 48 x 36. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2438/568
Corneille: “Magic africaine”, 1992. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 65 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.450 DKK -
2438/529
Pierre Alechinsky: Komposition. Sign. Alechinsky 1982, VI. Radering med akvarel og gouache. Bladstørrelse 41 x 25.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Ikke solgt
2438/520
Pierre Alechinsky: Uden titel. Sign. Alechinsky, 117/125. Akvatinte i farver. Lysmål 47 x 38.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2438/508
Pierre Alechinsky: Tre kompositioner. Alle sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 64 x 47. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
2438/503
Carl-Henning Pedersen: H.C. Andersen Suiten. Sæt på 24 litografier i farver. Alle sign. Bladstørrelse hver 76 x 56.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Ikke solgt