2438/811Lyngby
Hans Voigt Steffensen: Landskab. Sign. HVS. Olie på lærred. 25 x 30.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/812Lyngby
Vurdering :
2438/813Lyngby
Elna Borch: En herre der drikker champagne. Sign. E. Borch 98. Vandfarve på papir. 37 x 24.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/815Lyngby
Niels Bjerre: "'Pinen ved Sallingsund - Solnedgang". Sign. NB 1939. Olie på lærred. 88 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/816Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2438/817Lyngby
Jean-Michel Meurice: Uden titel, 1977. Sign. og dateret på bagsiden. Blæk på papir. Bladstørrelse 49 x 64.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2438/818Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/821Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2438/822Aarhus
Anna Rasmussen: Fugle og blomster. Sign. AR, 76 i klippet. Papirklip/psaligrafi. 62 x 46,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2438/825Aarhus
Lone Gadegaard Dyrby: "Girlfriends", 2022. Sign. på bagsiden. Akryl på lærred. 150 x 120. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2438/836Lyngby
Steffen Kindt: "Silkelagen", 2007. Sign. på bagsiden samt titel og årstal. Olie på lærred. 120 x 100.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2438/837Lyngby
Nes Lerpa: Komposition, 1981. Sign. på bagsiden Nes Lerpa. Olie på lærred. 110 x 95.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2438/839Lyngby
Niels Reumert: "Mand og Kvinde", 1989, Geneve. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 97 x 100.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/843Lyngby
Rolf Gjedsted: Uden titel. Sign. Rolf Gjedsted. Olie på papir. 140 x 100.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/844Aarhus
William Hansen: Fugle. Sign. monogram. Olie på lærred. 16 x 50.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2438/846Lyngby
Christian Schmidt-Rasmussen: Uden titel. Sign. C Schmit 94. Mixed media collage. Bladstørrelse 55 x 75. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2438/847Lyngby
Kay Simmelhag: Interiør med stol, 1921. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 72 x 64.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/848Lyngby
Kay Simmelhag: Opstilling. Usign. Olie på lærred. 56 x 76.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/849Lyngby
Søren Hjorth-Nielsen: Parti fra Enghave Plads. Sign. HN. Olie på lærred. 70 x 88.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/850Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: Uden titel. Sign. på bagsiden, N. E. Gjerdevik 98, N.Y. Mixed media på papir. Bladstørrelse 57 x 77. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/851Lyngby
Frans Kannik: Uden titel. Sign. Frans Kannik 2002. Olie på lærred. 125 x 95.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/852Lyngby
Nes Lerpa: Komposition, 1985. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 130 x 100.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2438/853Lyngby
Deborah Sengl: "Mærsk". Sign. Deborah Sengel 2008. Mixed media collage. Bladstørrelse 60 x 42. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2438/854Lyngby
Leif Lage: Uden titel, 1972. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 115 x 89.
Vurdering :
2438/859Aarhus
Johannes Hofmeister: Figur i landskab. Sign. JH. Olie på plade. 35 x 45.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2438/860Lyngby
Finn Pedersen: “De Tørstige”, 1976-77. Sign. Finn Pedersen. Olie på lærred. 60 x 82.
Vurdering :
2438/861Aarhus
Ib Geertsen: “Trilogi”. Usign. Serigrafi i farver på glas. 42×33. Uindrammede. (3)
Vurdering :
2438/863Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2438/867Aarhus
Ernst Ludvig Goldschmidt: Kvinde i sort. Sign. EG. Olie på lærred. 137 x 92.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2438/868Aarhus
Sergei Sviatchenko: "Strange pays", 2015. Sign. Sergei Sviatchenko. Mixed media på lærred. 81 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2438/879Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/881Aarhus
Dan Frøjlund: Uden titel. Sign. Dan Frøjlund Munter. Olie på lærred. 43 x 36. Uindrammet.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2438/897Aarhus
Thomas Arnel: "Parfume-reklame med surrealistisk Tendes". 1947. Sign. Akvarel. Bladstørrelse 38 x 26. Uindrammet.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/901Aarhus
Leo Thellefsen: Fest i gaden. Sign. Leo Th. Olie på lærred. 73 x 84.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2438/911Aarhus
Esben Hanefelt Kristensen: Eventyrslot, 1994. Sign. mongram. Olie på masonit. 30 x 26.
Vurdering :
2438/914Aarhus
Eugeni Noormagi: Portræt af en siddende kvinde. Usigneret. Fresko. 98 x 50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2438/916Aarhus
Linda Horn: Ansigt. Sign. Linda Horn 08. Mixed media. Lysmål 59 x 26.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2438/923Aarhus
Thomas Arnel: Fem surrealistiske komposition. Sign. To blyant på papir, ætsning og to zinkografier. Uindrammede (5)
Vurdering :
2438/937Aarhus
Jens Ølsgaard: To dekorationsudkast. Sign. J Ølsgaard. Akvarel og blyant på papir. Lysmål 46 x 61. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2438/938Aarhus
Ida Karskaya: Uden titel. Sign. Karskaya. Olie på papir. Bladmål 41 x 30.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2438/939Aarhus
Ida Karskaya: Uden titel. Sign. Karskaya. Olie på papir. Bladmål 50 x 32.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2438/940Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/941Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/952Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2438/955Aarhus
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2438/968Aarhus
Johannes Hofmeister: Landskab med huse og figur. Sign. JH. Olie på lærred. 67 x 79.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: